|
نوع خبر 
 
 
بزرگداشت روز فردوسی در دانشگاه بانوان لاهور
به مناسبت روز تولد حکیم ابوالقاسم فردوسی، نشست علمی این شاعر و حکیم بزرگ ایرانی، در دانشگاه بانوان لاهور، در مورخ ۲۵ اردیبهشت ماه 1397، در محل اتاق فردوسی بخش زبان و ادبیات فارسی برگزار شد.
بزرگداشت روز فردوسی در دانشگاه بانوان لاهور

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، در این مراسم، علی اکبر رضائی فرد، وابسته فرهنگی ایران در لاهور، اساتید و مدرسین دیگر دانشکده های دانشگاه  بانوان لاهور و دانشجویان بخش فارسی دانشگاه بانوان لاهور شرکت کردند.

ابتدای مراسم، مجری برنامه، که یکی از اساتید زبان فارسی بود، شعری از حکیم فردوسی را قرائت کرد.

سپس وابسته فرهنگی ایران در لاهور در سخنانی ضمن تشکر از دست اندارکاران برگزاری بزرگداشت فردوسی خصوصا دکتر فلیحه کاظمی، اظهار کرد: همه ملتها بزرگان، دانشمندان، حکیمان و مصلحانی دارند که  سختی ها و زحمات زیادی کشیده‌اند تا راه سعادت را بیاموزند و به ما بیاموزانند و برای بشریت، حکمت و درستی را به یادگار گذاشته‌اند.

وی افزود: مردان بزرگی مثل فردوسی، مولوی، حافظ و سعدی، برای صلح، دوستی، هدایت انسان ها، دوستی و رفاقت بین ملت و اقوام ها سخن ها گفته و تلاش کرده‌اند. حداقل تکریم و احترام ما برای آنها این هست که کتاب‌های آنها را بخوانیم و بعد به دیگران بیاموزیم. وظیفه ما و آیندگان این است که با خواندن و فکر کردن درباره سرگذشت و نوشته های آنها، راه آنها را ادامه دهیم.

در ادامه برنامه، دکتر فلیحه کاظمی، رئیس بخش زبان و ادبیات فارسی دانشگاه بانوان لاهور در سخنانی بیان داشت: من در داستان‌های شاهنامه، به داستان گرد آفرید نگاه ویژه ای دارم. او بانویی بود که برای میهن خود فداکاری کرد. من فکر می کنم که همه شماها خودتان می‌توانید مانند شخصیت گرد آفرید زبان فارسی تصور کنید. اساتید زبان فارسی در دانشگاه های خودشان می توانند به عنوان یک الگو باشند. آنها می توانند یک نقش خیلی مهمی را در دانشگاه و دانشکده خودشان ایفا کنند.

در پایان دکتر کاظمی از حضور علی اکبر رضائی فرد، وابسته فرهنگی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در لاهور و اساتید و دانشجویان و دیگر علاقمندان به زبان فارسی  و تلاش همه دست تشکر و قدردانی کرد و لوح یاد بود از طرف دانشگاه بانوان لاهور به آقای علی اکبر رضائی تقدیم شد. در ادامه تنی چند از دیگر اساتید به ایراد مطالبی در بزرگداشت این روز پرداختند.

پایان خبر

 

شنبه 12 خرداد 1397  13:26

 اخبار مرتبط
يکشنبه 16 اسفند 1394  |  کلاس‌های آموزش زبان فارسی در لاهور پایان یافت
يکشنبه 5 ارديبهشت 1395  |  راز ماندگاری اقبال لاهوری
چهارشنبه 5 اسفند 1394  |  آموزش زبان فارسی در حسینیه یثرب کراچی
چهارشنبه 25 آذر 1394  |  دانشجویان برتر زبان فارسی دانشکده پست گریجویت راولپندی تجلیل شدند
آخرين تاريخ بازديد : پنجشنبه 29 شهريور 1397  18:52:3
تعداد بازديد از اين خبر : 2732
کدخبر : 1711

کليد واژه هاي مرتبط : پاکستان  ;  دانشگاه بانوان لاهور  ;