|
نوع خبر 
 
 
کلاس‌های آموزش زبان فارسی در دانشگاه پیشاور برگزار می‌شود
کلاس‌های آموزش زبان فارسی با همکاری خانه فرهنگ ایران در دانشکده روابط بین‌الملل دانشگاه پیشاور برگزار می‌شود.
کلاس‌های آموزش زبان فارسی در دانشگاه پیشاور برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، عباس فاموری، وابسته فرهنگی و مسئول خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در پیشاور با حسین شهید سهروردی، رییس دانشکده روابط بین‌الملل دانشگاه پیشاور دیدار و درباره توسعه روابط علمی و آموزشی و تبادل هیأت‌های علمی و اعطای فرصت مطالعاتی و بورسیه دانشجویی تبادل نظر و گفت‌وگو کردند.

فاموری ضمن تبیین مشترکات فرهنگی دو کشور و برشمردن دستاوردها و پیشرفتهای علمی در ایران پس از انقلاب اسلامی ایران، گفت: برای توسعه و گسترش روابط علمی دانشگاهی زمینه‌های مناسبی در جمهوری اسلامی ایران فراهم شده است که می‌توانیم در این راستا با امضای یادداشت تفاهمنامه در جهت هم‎‌افزایی و تبادل هیأت‌های علمی ـ دانشگاهی و دانشجویی در شناخت بیشتر و بهره‌برداری از ظرفیت‌های دو کشور اقدام کنیم.

پیشرفت‌های علمی ایران الگوی مناسبی برای کشورهای منطقه است

حسین شهید سهرودی نیز در این دیدار، ایران را کشور دولت و برادر پاکستان خواند و گفت: جمهوری اسلامی ایران علیرغم تحریم‌ها و چالش‌های جهانی با شهامت و استقامت توانسته اهداف انقلاب اسلامی را به پیش ببرد.

رییس دانشکده روابط بین‌الملل دانشگاه پیشاور پیشنهاد امضای تفاهمنامه بین این دانشکده و خانه فرهنگ ایران را داد و افزود: پیشرفت‌های علمی جمهوری اسلامی ایران در زمینه‌های مختلف می‌تواند الگوی مناسبی برای ما و کشورهای منطقه باشد.

وی در ادامه، خواستار برگزاری کنفرانس مشترک با یکی از دانشگاه‌های ایران و آموزش زبان فارسی برای دانشجویان دانشکده روابط بین‌الملل دانشگاه پیشاور شد.

در پایان این دیدار مقرر شد متن تفاهمنامه همکاری دو جانبه توسط خانه فرهنگ کشورمان در پیشاور  تهیه و به دانشکده روابط بین‌الملل ارایه شود.

پایان خبر

 

شنبه 12 خرداد 1397  12:0

 اخبار مرتبط
يکشنبه 16 اسفند 1394  |  کلاس‌های آموزش زبان فارسی در لاهور پایان یافت
يکشنبه 5 ارديبهشت 1395  |  راز ماندگاری اقبال لاهوری
چهارشنبه 5 اسفند 1394  |  آموزش زبان فارسی در حسینیه یثرب کراچی
چهارشنبه 25 آذر 1394  |  دانشجویان برتر زبان فارسی دانشکده پست گریجویت راولپندی تجلیل شدند
آخرين تاريخ بازديد : جمعه 26 مرداد 1397  21:49:59
تعداد بازديد از اين خبر : 2403
کدخبر : 1710

کليد واژه هاي مرتبط : پاکستان  ;  پیشاور  ;