|
نوع خبر 
 
 
بازدید فارسی آموزان خانه فرهنگ ایران از آثار ایرانی موزه ملی پنجاب
به مناسبت بزرگداشت فردوسی و روز زبان و ادب پارسی، برنامه گردش علمی فارسی آموزان دوره بهاره سال1397 خانه فرهنگ از موزه ملی ایالت پنجاب برگزار شد.
بازدید فارسی آموزان خانه فرهنگ  ایران از آثار ایرانی موزه ملی پنجاب

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی،  طی هماهنگی  خانه فرهنگ ایران با مدیریت موزه ملی ایالت پنجاب، فارسی آموزان دوره های مقدماتی یک و دو در لاهور، طی گردش علمی و در قالب یک کارگاه آموزشی، از موزه مذکور بازدید به عمل آوردند.

همچنین به عنوان یکی از بخش های کارگاهی این بازدید، مقرر شد تا فارسی آموزان بازدید کننده از موزه مذکور، هر یک گزارشی کتبی در خصوص مشاهدات خود تهیه کرده و آن را ضمن تحویل به مدرسان خود ، در کلاس نیز قرائت کنند.

شایان ذکر است یکی از قسمت های دیدنی موزه لاهور، بخش مکتوبات و کتب خطی است که بالغ بر هشتاد در صد آن به فارسی نگارش شده اند و شامل آثاری از نسخه های خطی چون مثنوی معنوی مولانا رومی است. هم چنین یک نسخه از قرآن کریم که هزار سال قدمت دارد و به خط کوفی نوشته شده، در این موزه نگهداری می شود.

به گفته محمد رضوان، معاون موزه لاهور، این موزه چندین سال است که با خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور روابط تعامل بسیار خوبی دارد و هیات های مختلفی از ایران جهت بازدید به موزه مذکور آمده اند.

پایان خبر

دوشنبه 31 ارديبهشت 1397  11:32

 اخبار مرتبط
يکشنبه 16 اسفند 1394  |  کلاس‌های آموزش زبان فارسی در لاهور پایان یافت
يکشنبه 5 ارديبهشت 1395  |  راز ماندگاری اقبال لاهوری
يکشنبه 15 فروردين 1395  |  مشاعره فارسی آموزان پاکستانی در ایام نوروز
شنبه 8 ارديبهشت 1397  |  مراسم بزرگداشت زبان و ادبیات فارسی در لاهور پاکستان برگزار شد
آخرين تاريخ بازديد : جمعه 26 مرداد 1397  21:42:27
تعداد بازديد از اين خبر : 200
کدخبر : 1703

کليد واژه هاي مرتبط : لاهور  ;