|
نوع خبر 
 
 
مراسم فارغ التحصیلی دانشجویان زبان و ادبیات فارسی دانشگاه ارزروم ترکیه برگزار شد
مراسم جشن فارغ التحصیلی دانشجویان زبان و ادبیات فارسی دانشگاه آتاتورک ارزروم با سخنرانی استادان این دانشگاه در خصوص اهمیت ادبیات فارسی و تقارب فرهنگ ایران و ترکیه برگزار شد.
مراسم فارغ التحصیلی دانشجویان زبان و ادبیات فارسی دانشگاه ارزروم ترکیه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، این مراسم با حضور رئیس دانشکده ادبیات ، رئیس گروه زبان وادبیات فارسی،  وابسته فرهنگی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران، اساتید زبان وادبیات فارسی و دانشجویان کرسی زبان وادبیات فارسی  و خانواده هایشان برگزار شد.  

دراین مراسم آقای نعمت ییلدیریم با خواندن اشعاری از شاهنامه درباره اهمیت وجایگاه زبان وادبیات فارسی و جایگاه مشاهیر ادبی ایران و اهمیت آشنایی با افکار و اندیشه های انسانی ایشان سخن گفتند.

ویس دیرمنچای رئیس دانشکده ادبیات و استاد زبان وادبیات فارسی نیز درباره ضرورت یادگیری زبان وادبیات فارسی گفت : تاریخ و فرهنگ ما آمیخته با زبان وادبیات فارسی است . برای شناخت فرهنگ وتاریخ کشورمان باید زبان وادبیات فارسی را یاد بگیریم واز سویی با توجه به قوانین جدید آموزش وپرورش ترکیه مبنی بر آموزش زبان فارسی در دبیرستان های ترکیه به صورت انتخابی زمینه کار واشتغال نیز برای فارغ التحصیلان این رشته نیز فراهم شده است.

 سپس دانشجویان اشعاری از مولانا ، حافظ ، سعدی ودیگر ادبای ایرانی خواند . در ادامه نیز، دکتر کوشش استاد اعزامی از دانشگاه ارومیه در باره ادبیات معاصر ایران سخن گفته واشعاری از  شعرای معاصر ایران خواند .

در پایان دانشجویان لوح و مدرک تحصیلی خود را از سوی دانشگاه و استادان بخش زبان و ادبیات فارسی دریافت کردند .

گفتنی است، دانشگاه آتاتورک یکی از قدیمی ترین و بهترین دانشگاه های ترکیه از منظر تدریس زبان و ادبیات فارسی  است و اساتید برجسته ای همچون نعمت ییلدیریم، ویس دیرمنچای و رحیم کوشش شبستری در آن مشغول به تدریس هستند.

پایان خبر

پنجشنبه 3 خرداد 1397  15:26

 اخبار مرتبط
سه شنبه 15 دى 1394  |  یازدهمین دوره کلاس‌های زبان فارسی در ارزروم پایان یافت
دوشنبه 28 فروردين 1396  |  برگزاری چهارمین المپیاد زبان فارسی در ارزروم
سه شنبه 4 اسفند 1394  |  برگزاری مرحله اول سومین المپیاد زبان و ادبیات فارسی در ارزروم
چهارشنبه 8 ارديبهشت 1395  |  دوره بهاری آموزش زبان فارسی در ارزروم پایان یافت
آخرين تاريخ بازديد : چهارشنبه 28 شهريور 1397  4:38:12
تعداد بازديد از اين خبر : 2915
کدخبر : 1702

کليد واژه هاي مرتبط : ارزروم  ;