|
نوع خبر 
 
 
به همت رایزنی فرهنگی و نماینده بنیاد سعدی ایران؛
دوره دانش‌افزایی زبان فارسی در قرقیزستان برگزار شد
دوره دانش‌افزایی زبان فارسی ویژه استادان مدارس و دانشگاه‌ها و نیز دانشجویان، به همت رایزنی فرهنگی و نماینده بنیاد سعدی ایران در بیشکک قرقیزستان، برگزار شد.
دوره دانش‌افزایی زبان فارسی در قرقیزستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، این دوره، با حضور حسین مکرمی، دبیر اعزامی مدارس ایران در خارج از کشور به صورت فشرده در محل مؤسسه الهدی برگزار شد.

در این دوره یک هفته‌‎ای، استادان مدارس و دانشگاه‌ها و نیز، دانشجویان سال‌های آخر زبان فارسی دانشگاه‌های علوم انسانی بیشکک، قرقیزی، روسی اسلاویانی بیشکک شرکت کردند.

علی حکیم‌پور، رایزن فرهنگی و نماینده بنیاد سعدی ایران در آیین افتتاحیه این دوره گفت: زبان به عنوان یک موجود زنده و پویاست و دچار تحول می‌‎شود. به طوری که در میان زبان‌های زنده جهان، زبانی را نمی‌توان یافت که مشمول تحول نشده باشد.

وی با اشاره به برگزاری دوره دانش‌افزایی زبان فارسی افزود: در این دوره مطالب مفیدی برای بهره‌گیری اساتید مدارس و دانشگاه‌ها و دانشجویان ارائه می‌شود . شرکت کنندگان آیین نوشتاری جدید، گزارش نویسی و سایر مباحث دستوری را فرامی‌گیرند.

مکرمی نیز در این مراسم، گفت: در این دوره به مباحثی چون فعالیت‌های نگارشی، درست نویسی، تصویر نویسی، حکایت نویسی و ضرب المثل، لطیفه می‌پردازیم.

پایان خبر

يکشنبه 30 ارديبهشت 1397  11:31

 اخبار مرتبط
يکشنبه 20 فروردين 1396  |  برگزاری المپیاد زبان فارسی در ۱۰ کشور در سال ۹۶
يکشنبه 27 اسفند 1396  |  برگزاری مراسم نوروزی برای دانشجویان فارسی‌آموز قرقیزستان
دوشنبه 20 شهريور 1396  |  بخش فارسی خبرگزاری رسمی قرقیزستان راه‌اندازی می‌شود
چهارشنبه 26 مهر 1396  |  افزایش علاقمندی به آموزش زبان فارسی در قرقیزستان
آخرين تاريخ بازديد : جمعه 26 مرداد 1397  17:9:9
تعداد بازديد از اين خبر : 1130
کدخبر : 1691

کليد واژه هاي مرتبط : قرقیزستان  ;