|
نوع خبر 
 
 
توسط بنیاد سعدی انجام شد؛
رونمایی از نخستین کتاب آموزش زبان فارسی برای دانمارکی ها
نسخه دانمارکی کتاب آموزش زبان فارسی«گام اوّل»، تالیف بنیاد سعدی، که از سوی دانشگاه علامه طباطبائی انتشار و توسط دانشگاه کپنهاگ ترجمه و در دانمارک منتشر شده است، در محل اقامت سفیر جمهوری اسلامی ایران رونمایی شد.
رونمایی از نخستین کتاب آموزش زبان فارسی برای دانمارکی ها

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، این مراسم با حضور علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جمهوری اسلامی ایران، مرتضی مرادیان و دنی آنان سفیران دو کشور، پدرسن رئیس گروه مطالعات ایران دانشگاه کپنهاگ و حسینی معصوم استاد اعزامی وزارت علوم ایران و میهمانانی از دو کشور برگزار شد.

در این مراسم، ربیعی  وزیر کار، تعاون ورفاه اجتماعی، که در سفر رسمی  به منظور دیدار با وزیر کار دانمارک جهت گسترش روابط فی مابین دو کشور در کپنهاگ بود، گفت: نقش فرهنگ نسبت به اقتصاد در روابط بین ملت ها اهمیت مضاعفی دارد و تلاش استادان زبان فارسی و ایران­شناسی دانشگاه کپنهاگ در این زمینه بسیار قابل تقدیر است. چاپ آثاری این چنین بسیار مهم و مؤثر خواهد بود.

وی ضمن یادآوری خاطرات کودکی خود و آشنایی با ادبیات دانمارک از طریق قصه­های هانس کریستین اندرسن، گفت: ترویج زبان فارسی و معرفی ادبیات ایران  در خارج از کشور اهمیت بسیار دارد و گسترش روابط ایران و اروپا به ویژه پس از برجام را زمینه خوبی برای این فعالیت­ها است.

در این مراسم همچنین مرتضی مرادیان سفیرجمهوری اسلامی ایران در دانمارک  نیز با ارائه گزارشی از روابط فرهنگی و اقتصادی روبه­رشد دو کشور، از حضور گسترده ایرانیان تحصیل­کرده در بالاترین رده­های علمی، دانشگاهی، اقتصادی و مدیریتی دانمارک خبر داد و چشم­انداز این روابط را روشن ارزیابی کرد.

همچنین کلاوس پدرسن رئیس گروه مطالعات ایران دانشگاه کپنهاگ نیز کتاب گام اول را بهترین کتاب پایه دانست که تا کنون در زمینه آموزش زبان فارسی برای خارجیان تدوین شده است و گفت: کیفیت بالای این اثر باعث ایجاد انگیزه  من در ترجمه آن به دانمارکی بود.

 وی در پایان نسخه­ای از کتاب را به وزیر کار و امور اجتماعی ایران و سفرای دو کشور تقدیم و اعلام کرد: این کتاب از هم­اکنون آماده عرضه به علاقه مندان در دانمارک است.

حسینی معصوم استاد مدعو زبان فارسی در دانشگاه کپنهاگ نیز با تشکر از زحمات و همکاری دکتر پدرسن گفت: این کتاب از نیمسال آینده به عنوان کتاب درسی دانشجویان دانشگاه کپنهاگ مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

پایان خبر

دوشنبه 24 ارديبهشت 1397  9:21

 اخبار مرتبط
چهارشنبه 25 اسفند 1395  |  اعزام دانشجویان رشته ایرانشناسی از دانمارک به بنیاد سعدی
دوشنبه 24 آبان 1395  |  راهکارهای تقویت کرسی زبان فارسی درکشورهای اسکاندیناوی
دوشنبه 21 اسفند 1396  |  دانشجویان رشته ایرانشناسی دانمارک به ایران اعزام می شوند
شنبه 1 خرداد 1395  |  نمایش آثار مربوط به شاهنامه فردوسی در کشور دانمارک
آخرين تاريخ بازديد : چهارشنبه 28 شهريور 1397  16:6:45
تعداد بازديد از اين خبر : 998
کدخبر : 1677

کليد واژه هاي مرتبط : دانمارک  ;