|
نوع خبر 
 
 
در هفتمین روز نمایشگاه کتاب به کوشش بنیاد سعدی انجام شد؛
نشست «چرا زبان فارسی می آموزیم» با حضور فارسی آموزانی از کشور های دیگر
«چرا زبان فارسی می‌‌آموزیم» عنوان نشستی بود که با حضور مسئولان بنیاد سعدی و تعدادی از زبان‌آموزان خارجی زبان فارسی در سرای ملل سالن بین‌الملل نمایشگاه کتاب تهران برگزار شد.
نشست «چرا زبان فارسی می آموزیم» با حضور فارسی آموزانی از کشور های دیگر
«چرا زبان فارسی می‌‌آموزیم» عنوان نشستی بود که با حضور مسئولان بنیاد سعدی و تعدادی از زبان‌آموزان خارجی زبان فارسی در سرای ملل سالن بین‌الملل نمایشگاه کتاب تهران برگزار شد. 
به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، نشست «چرا زبان فارسی می آموزیم» با حضور معاون آموزش و پژوهش بنیاد سعدی وهمکاران ایشان، استادان و مسئولان آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان دانشگاه علامه طباطبائی و علوم پزشکی تهران و فارسی آموزانی از کشورهای روسیه، کره جنوبی، صربستان، عراق، لبنان، هند، نیجریه و...در سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برگزار شد.
رضامراد صحرایی با اشاره به اینکه سابقه‌ی آموزش زبان فارسی در جهان به گذشته‌ی خیلی دور بازمی‌گردد، اظهار کرد: در سال 1706 میلادی اولین گروه فارسی‌زبانان از روسیه‌ی تزاری به ایران آمدند تا در رشته‌‌های مختلف از جمله حمل و نقل تحصیل کنند. 
وی ادامه داد: در حال حاضر در بیش از صد کشور، زبان فارسی به علاقه‌مندان تدریس می‌‌شود.
معاون آموزش و پژوهش بنیاد سعدی اهداف سیاسی، مذهبی، تحصیلی، شغلی،  پزشکی و توریستی را از دلایلی عنوان کرد که خارجی‌‌ها را به یادگیری زبان فارسی ترغیب می‌‌کند.
صحرایی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از پنجاه هزار غیرایرانی در خارج از کشور مشغول یادگیری زبان فارسی در کشورهایی چون لبنان، روسیه و کشورهای حاشیه‌ی دریای خزر هستند.
کارشناس برنامه‌ریزی آموزشی زبان فارسی در دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز در این نشست با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر بکارگیری علم برای گسترش زبان فارسی گفت: دانشگاه علوم پزشکی تهران از سراسر دنیا دانشجو می‌‌پذیرد و با توجه به شهرت این دانشگاه در سطح جهانی در حال حاضر 840 دانشجوی غیرایرانی از سی و دو کشور مشغول تحصیل در رشته‌‌های مختلف این دانشگاه هستند.
حسینی ادامه داد: این دانشجویان در حین تحصیل در رشته‌‌های پزشکی زبان فارسی را طی سیصد ساعت کلاس می‌‌آموزند و عمدتا از کشورهایی چون هند، پاکستان، کنیا، نیجریه و آمریکا به ایران آمده‌اند.
کارشناس برنامه‌ریزی آموزش زبان فارسی در دانشگاه علامه طباطبایی هم به عنوان دیگر سخنران این نشست از فعالیت‌‌های این مرکز در حوزه‌ی زبان‌آموزی به خارجیان گفت و اظهار کرد: زبان‌آموزانی از کشورهای روسیه، کره و عراق برای گذراندن دوره‌‌های آموزش زبان فارسی به دانشگاه علامه طباطبایی مراجعه می‌‌کنند.
سجادی افزود: مدرسان در این دوره‌‌ها به صورت عمومی یا خصوصی به آموزش زبان فارسی در کلاس درس و یا در محیط‌‌های عمومی می‌‌پردازند.
در پایان این نشست دانشجویان خارجی رشته‌ی زبان و ادبیات فارسی در ایران به ارایه‌ی دلایل خود از یادگیری این زبان و تجاربی که در هنگام اقامت در ایران داشتند و خاطرات شیرین خود از زبان فارسی پرداختند.
سی‌و‌یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «نه به کتاب نخواندن» از تاریخ 12 تا 22 اردیبهشت ماه در مصلای امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.
پایان خبر
 
چهارشنبه 19 ارديبهشت 1397  12:18

 اخبار مرتبط
شنبه 25 ارديبهشت 1395  |  ایران با فرهنگ و تاریخ جذابش من را به خود جذب کرده است
شنبه 18 ارديبهشت 1395  |  دیدارحدادعادل با فارسی آموزان در غرفه بنیاد سعدی
پنجشنبه 16 ارديبهشت 1395  |  حضور نمایندگانی از ایتالیا، پرو ، اسپانیا و لهستان در غرفه بنیاد سعدی
سه شنبه 12 ارديبهشت 1396  |  حضور بنیاد سعدی در سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران
آخرين تاريخ بازديد : سه شنبه 27 شهريور 1397  10:33:23
تعداد بازديد از اين خبر : 849
کدخبر : 1674

کليد واژه هاي مرتبط : نمایشگاه کتاب  ;