|
نوع خبر 
 
 
حضور استادان و فعالان آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان در غرفه بنیاد سعدی
مینوچهری استاد آموزش زبان فارسی در کشور آمریکا، نجمه شبیری مدیر گروه زبان اسپانیایی دانشگاه علامه طباطبائی و عضو نخستین مرکز ایرانشناسی در مادرید؛ محمود اسعدی استاد دانشگاه و مدیر جشنواره چهره های ماندگار و نمایندگانی از آستان قدس رضوی با حضور در غرفه بنیاد سعدی با تازه ترین تالیفات این بنیاد در زمینه آموزش زبان فارسی به خارجی ها آشنا شدند.
حضور استادان و فعالان آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان در غرفه بنیاد سعدی

 

مینوچهری استاد آموزش زبان فارسی در کشور آمریکا،  شبیری استاد آموزش زبان فارسی در اسپانیا و نمایندگانی از آستان قدس رضوی با حضور در غرفه بنیاد سعدی با تازه ترین تالیفات این بنیاد در زمینه آموزش زبان فارسی به خارجی ها آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، این استادان کمبود منابع آموزشی زبان فارسی را یکی از بزرگترین مشکلات گسترش این زبان در جهان دانستند و از کتاب های بنیاد سعدی که بر اساس استاندارد آموزش زبان دوم تالیف شده اند استقبال کردند.

شبیری نیز در خصوص تعامل و همکاری دوجانبه با بنیاد سعدی در مرکز خیام، که هفته گذشته در مادرید افتتاح شده است، ابراز تمایل نشان داد.وی در همین خصوص گفت: دانشگاه علامه طباطبائی با همت گروه بین الملل خود برای نخستین بار و پس از 600 سال رابطه با اسپانیا، مرکز ایرانشناسی خیام را راه اندازی کرده است و قطعا در زمینه پذیرش دانشجویان ایرانشناسی که برای یادگیری زبان فارسی به ایران خواهند آمد به همکاری و تعامل با بنیاد سعدی نیاز داریم. 

همچنین نمایندگان آستان قدس رضوی نیز نیز نظرات و پیشنهادات خود را برای تدوین کتاب های آموزشی جهت  آموزش زبان فارسی به شیوه موثر و استاندارد مطرح کردند.

کتاب «گام اول» با نسخه واسط انگلیسی از پرفروش ترین کتاب های بنیاد سعدی در سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب بوده است. این کتاب تا کنون به 12 زبان واسط تالیف شده است.

بنیاد سعدی امسال در سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، در سالن 15 شبستان، سالن سرای ملل پذیرای استادان آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان و علاقه مندان گسترش زبان فارسی در سراسر جهان است

شنبه 15 ارديبهشت 1397  22:21

 اخبار مرتبط
شنبه 25 ارديبهشت 1395  |  ایران با فرهنگ و تاریخ جذابش من را به خود جذب کرده است
شنبه 18 ارديبهشت 1395  |  دیدارحدادعادل با فارسی آموزان در غرفه بنیاد سعدی
پنجشنبه 16 ارديبهشت 1395  |  حضور نمایندگانی از ایتالیا، پرو ، اسپانیا و لهستان در غرفه بنیاد سعدی
سه شنبه 12 ارديبهشت 1396  |  حضور بنیاد سعدی در سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران
آخرين تاريخ بازديد : سه شنبه 27 شهريور 1397  10:18:13
تعداد بازديد از اين خبر : 611
کدخبر : 1670

کليد واژه هاي مرتبط : نمایشگاه کتاب  ;