|
نوع خبر 
 
 
شانزدهم اردیبهشت‌ماه، با حضور دکتر غلامعلی حداد عادل، در نمایشگاه کتاب؛
رونمایی ۵۰ عنوان کتاب از پنج مؤسسهٔ فعال در حوزهٔ زبان فارسی و علوم انسانی
بیش از ۵۰ عنوان کتاب و مجله از آخرین تألیفات فرهنگستان زبان و ادب فارسی، بنیاد سعدی، شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی، کتاب مرجع و بنیاد دایرةالمعارف اسلامی، با حضور دکتر غلامعلی حداد عادل، در سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران رونمایی خواهد شد.
رونمایی ۵۰ عنوان کتاب از پنج مؤسسهٔ فعال در حوزهٔ زبان فارسی و علوم انسانی

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، به نقل از دفتر دکتر حداد عادل، در این نشست که روز یکشنبه، شانزدهم اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ درسالن سرای ملل نمایشگاه بین‌المللی کتاب برگزار می‌شود، آخرین کتاب‌های منتشرشده در حوزهٔ زبان فارسی و علوم انسانی رونمایی خواهند شد.

فرهنگستان زبان و ادب فارسی با کتاب‌هایی چون جلد سوم فرهنگ جامع زبان فارسی، مثنوی معنوی به کوشش دکتر محمدعلی موحد، ذیل دانشنامهٔ زبان و ادب فارسی، دفتر پانزدهم فرهنگ واژه‌های مصوب، چهار عنوان از مجموعهٔ هزارواژه‌ها و چندین کتاب و مجلهٔ دیگر در سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران شرکت خواهد کرد. مراسم رونمایی این آثار با حضور دکتر محمدرضا نصیری و خانم نسرین پرویزی برگزار می‌شود

بنیاد سعدی نیز در این نشست آخرین کتاب‌های تخصصی آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان را با سخنرانی دکنر رضامراد صحرایی رونمایی خواهد کرد. از جملهٔ این کتاب‌هاجلد دوم کتاب مینا، گلستان در دو مجلد، چارچوب، گام اول با زبان واسط عربی، و چاپ دوم کتاب ایران‌شناسی هستند

شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی نیز با حضور دکتر غلامرضا شمس و با رونمایی یازده عنوان کتاب در این نشست حضور خواهد یافت. کتاب‌های تازه منتشرشدهٔ شورای تحول عبارتند از: اصول و مبانی روابط بین الملل (۱) و (۲)، مبانی و اصول سیاست‌گذاری عمومی، فقه سیاسی، اندیشهٔ سیاسی در ایران باستان، مسائل آموزش‌وپرورش ایران، بانکداری اسلامی، مبانی و اصول مدیریت آموزشی، روان‌شناسی، دین و معنویت، روان‌شناسی سالمندان و تکنولوژی آموزشی پیشرفته.

انتشارات کتاب مرجع نیز  با حضور دکتر محمد جوهرچی کتاب «ترجمهٔ تاریخ عثمانی، به کوشش پروفسور احسان اوغلو» را در این نشست رونمایی خواهد کرد.

جدیدترین آثار بنیاد دایرةالمعارف اسلامی نیز سه مجلد ٢١،٢٢،٢٣داشنامه جهان اسلام و ترجمه مجلد١٠ این دانشنامه به زبان عربی و نشر کتاب مرجع از دوره دوجلدی کتاب دولت و جامعه در دوره عثمانی هستند که با حضور  حجت الاسلام حسن طارمی رونمایی خواهد شد.

بنا بر این گزارش، زمان شروع مراسم رونمایی این آثار  از ساعت ۱۰ تا ١٢:۳۰ در سالن «سرای ملل»، واقع در سالن 15  شبستان، نیم‌طبقهٔ شبستان، بخش بین‌الملل، برگزار خواهد شد.

پایان خبر

 

 

 

جمعه 14 ارديبهشت 1397  17:58

 اخبار مرتبط
شنبه 25 ارديبهشت 1395  |  ایران با فرهنگ و تاریخ جذابش من را به خود جذب کرده است
شنبه 18 ارديبهشت 1395  |  دیدارحدادعادل با فارسی آموزان در غرفه بنیاد سعدی
پنجشنبه 16 ارديبهشت 1395  |  حضور نمایندگانی از ایتالیا، پرو ، اسپانیا و لهستان در غرفه بنیاد سعدی
سه شنبه 12 ارديبهشت 1396  |  حضور بنیاد سعدی در سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران
آخرين تاريخ بازديد : چهارشنبه 28 شهريور 1397  14:51:38
تعداد بازديد از اين خبر : 508
کدخبر : 1669

کليد واژه هاي مرتبط : نمایشگاه کتاب  ;