|
نوع خبر 
 
 
نشست های متفاوت بنیاد سعدی در سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران
بنیاد سعدی امسال با دو غرفه مجزا و نشست های متفاوت در سالن بین المللی کتاب تهران حضور دارد.
نشست های متفاوت بنیاد سعدی در سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، این بنیاد به عنوان متولی آموزش و گسترش زبان فارسی در جهان، ضمن حضور در سی و یکمین نمایشگاه کتاب تهران، نشست ­هایی را با حضور رییس و معاونان  بنیاد سعدی و همچنین فارسی آموزانی از کشورهای روسیه، صربستان، کره جنوبی، بنگلادش، هند، غنا، مالزی، سریلانکا، آمریکا و ... برگزار می کند.

فارسی آموزان میهمان غرفه بنیاد سعدی که درحال حاضر در دانشگاه های علامه طباطبایی، علوم پزشکی  تهران، تربیت مدرس و شهید بهشتی مشغول تحصیل هستند، در نشستی از علت علاقه خود به زبان فارسی و یادگیری آن و ویژگی های ادبیات فارسی خواهند گفت.

اولین نشست بنیاد سعدی روز یکشنبه 16 اردیبهشت ماه  رونمایی از کتاب آموزش زبان فارسی « مینا» جلد 2 خواهد بود که به همراه کتاب های فرهنگستان زبان وادب فارسی، بنیاد دایره المعارف اسلامی، شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی و کتاب مرجع با حضور دکترحدادعادل و مولفان انجام خواهد شد.

در همین روز نشست ادبی « مقایسه تطبیقی ادبیات معاصرایران و بنگلادش و نقش استادان زن بنگالی در گسترش زبان و ادبیات فارسی در این کشور» با حضور حداد عادل، رئیس بنیاد سعدی، سفیر، نویسندگان و استادانی از بنگلادش و  همچنین نویسنده مطرح ایران مصطفی مستور، برگزار خواهد شد.

سیدباقرسخایی، دبیر بنیاد سعدی و سفیر سابق کشورهای خلیج فارس و تونس، موضوع « نقش زبان فارسی در دیپلماسی عمومی» و فرهاد پالیزدار، معاون امور بین الملل بنیاد سعدی« وضعیت زبان فارسی در جهان» را در نشست روز سه شنبه 18 اردیبهشت ماه، ساعت 12 الی 13:30 تشریح خواهند کرد.

همچنین در همان روز رونمایی از کتاب های «چارچوب»، «گام اول با زبان واسط عربی»، ویرایش دوم «ایرانشناسی» باحضور دکتررضامراد صحرایی، معاون آموزش و پژوهش بنیاد سعدی و  دیگر مولفان انجام خواهد شد. نشست ها در «سرای ملل» جنب بازار جهانی برگزارخواهد شد.

بنا بر اعلام این خبر، رونمایی از کتاب منی بعزاوی، نویسنده کشور تونس، با عنوان « رحله بالف رحله» ( یک سفر مانند هزار سفر) با حضور این نویسنده و نمایندگانی از بنیاد سعدی و تونس ازدیگر برنامه های بنیاد سعدی در سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران خواهد بود.

کارشناسان بنیاد سعدی امسال در نیم طبقه سالن شبستان؛ بازار جهانی سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران،  در دو غرفه مجزا حضور داشته و آماده ارائه مشاوره به دانشجویان خارجی و فارسی آموزان هستند.

سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از تاریخ 12 الی 22 اردیبهشت ماه در سالن  نمایشگاه های مصلی امام خمینی(ره) برگزار می شود.

پایان خبر

سه شنبه 11 ارديبهشت 1397  18:30

 اخبار مرتبط
شنبه 25 ارديبهشت 1395  |  ایران با فرهنگ و تاریخ جذابش من را به خود جذب کرده است
شنبه 18 ارديبهشت 1395  |  دیدارحدادعادل با فارسی آموزان در غرفه بنیاد سعدی
پنجشنبه 16 ارديبهشت 1395  |  حضور نمایندگانی از ایتالیا، پرو ، اسپانیا و لهستان در غرفه بنیاد سعدی
سه شنبه 12 ارديبهشت 1396  |  حضور بنیاد سعدی در سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران
آخرين تاريخ بازديد : دوشنبه 26 شهريور 1397  23:13:50
تعداد بازديد از اين خبر : 540
کدخبر : 1667

کليد واژه هاي مرتبط : نمایشگاه کتاب  ;