|
نوع خبر 
 
 
انجمن زبان فارسی در مدارس سنگال راه‌اندازی می‌شود
به همت رایزنی فرهنگی و نماینده بنیاد سعدی ایران، انجمن زبان فارسی به زودی در مدارس کشور سنگال راه‌اندازی می‌شود.
انجمن زبان فارسی در مدارس سنگال راه‌اندازی می‌شود

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به مناسبت روز بزرگداشت سعدی و با هدف راه‌اندازی انجمن زبان فارسی در مدارس سنگال، نشست استادان ایرانی و سنگالی دپارتمان زبان، ادبیات و تمدن پارسی دانشگاه شیخ آنتادیوپ سنگال با مدیران و تعدادی از دانش‌آموزان نخبه مدارس راهنمایی مناطق چاروی و گیجاویه داکار (پایتخت) در سالن اجتماعات رایزنی فرهنگی کشورمان برگزار شد.

سید حسن عصمتی، رایزن فرهنگی ایران در سنگال و نماینده بنیاد سعدی در آغاز این نشست با اشاره به «آیه» بودن اختلاف زبان‌ها و رنگ‌ها از نگاه قرآن کریم، آمادگی خود را برای راه‌اندازی آموزش زبان فارسی در مدارس سنگال اعلام کرد.

مریم جاین، دانشجوی سنگالی رشته دکترای زبان فارسی دانشگاه اصفهان هم در این جلسه، سعدی شیرازی را معرفی و خواستار آشنایی هر چه بیشتر دانش‌آموزان کشورش با فرهنگ و تمدن ایرانی شد.

در ادامه سنایی و ندیمی و نیز خانم عطایی، استادان ایرانی دانشگاه شیخ آنتادیوپ سنگال با اظهار خرسندی از اقدام رایزنی فرهنگی ایران برای راه‌اندازی کلوب زبان فارسی در مدارس سنگال، آمادگی خود را برای همکاری در توسعه این طرح اعلام کردند.

نمایش مستندی فرانسوی در خصوص نوروز و اهدای کتاب «Saadi Le Jardin des Fruits» تألیف نویسنده فرانسوی فرانز توسان، پایان‌بخش این نشست بود.

 

دوشنبه 3 ارديبهشت 1397  16:34

 اخبار مرتبط
سه شنبه 26 ارديبهشت 1396  |  بررسی تطبیقی رستم و اسفندیار با اسطوره های سنگال
جمعه 1 ارديبهشت 1396  |  افتتاحیه نخستین دوره آموزش سطح میانی زبان فارسی در سنگال
دوشنبه 21 اسفند 1396  |  ایجاد پل ادبی میان ایران و سنگال
چهارشنبه 7 تير 1396  |  تجلیل از استاد پیشکسوت ایرانی دپارتمان زبان فارسی در سنگال
آخرين تاريخ بازديد : چهارشنبه 28 شهريور 1397  7:43:42
تعداد بازديد از اين خبر : 533
کدخبر : 1654

کليد واژه هاي مرتبط : سنگال  ;