|
نوع خبر 
 
 
گشایش چهل‌وپنجمین دوره آموزش زبان فارسی در لاذقیه سوریه
به همت مرکز فرهنگی ایران در لاذقیه سوریه، چهل‌وپنجمین دوره آموزش زبان فارسی (دوره بهاری) بیست‌وششم فروردین‌ماه با حضور فارسی‌آموزان سطح یک، دو و سه و دوره ترجمه، گشایش یافت.
گشایش چهل‌وپنجمین دوره آموزش زبان فارسی در لاذقیه سوریه

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در آیین افتتاحیه این دوره آموزش زبان فارسی، نادر آزاد، وابسته فرهنگی ایران در لاذقیه سوریه، از فارسی‌آموزانی که برای اولین بار در دوره‌های آموزشی زبان فارسی در مرکز فرهنگی ایران در لاذقیه شرکت کرده‌اند، تقدیر کرد و در ادامه فعالیت‌های مرکز فرهنگی کشورمان و تدریس زبان فارسی در این مرکز با بکارگیری از بهترین اساتید سوری را مورد اشاره قرار داد.

نادر آزاد گفت: سه استاد سوری دوره بهار 1397، دارای مدرک دکترای زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه‌های معتبر ایران هستند و از سابقه قبلی تدریس در مرکز فرهنگی ایران در لاذقیه برخوردارند که همین موضوع، یکی از مزایای مهم آموزش زبان فارسی در مرکز فرهنگی لاذقیه است.

مدیر مرکز فرهنگی ایران در لاذقیه همچنین از فارسی‌آموزان خواست تا فراگیری این زبان را جدی گرفته و با تمرین مستمر و کوشش فراوان و بکارگیری وسایل کمک‌آموزشی و نیز دیدن فیلم‌ به زبان فارسی که در مرکز فرهنگی ایران موجود است، این زبان را به خوبی فراگیرند.

وی همچنین فارسی‌آموزان را به تماشای برنامه‌های ده‌ها کانال فارسی‌زبان ایران که از طریق ماهواره قابل دریافت است، توصیه کرد و از فارسی‌آموزان خواست تا با یکدیگر به زبان فارسی صحبت کنند.

نادر آزاد در ادامه وعده داد که در صورت موفقیت در این زبان و تسلط در مکالمه، بهترین فارسی‌آموزان برای شرکت در دوره آموزشی دانش‌افزایی بنیاد سعدی در ایران انتخاب و اعزام خواهند شد.

سپس رانا جونی، با سابقه‌ترین مدرس زبان فارسی مرکز فرهنگی ایران در لاذقیه با بیان سخنانی از این مرکز برای فراهم کردن زمینه گسترش زبان فارسی قدردانی کرد و دانشجویان زبان فارسی را به تمرین و سخت‌کوشی فراخواند.

وی در بخش پایانی سخنان خود ایران را کشوری مهم و با سابقه تمدنی فراوان خواند و بر اهمیت دوستی دو کشور تأکید و فارسی‌آموزان را به شناخت فرهنگ و تمدن ایران تشویق کرد.

این گزارش می‌افزاید؛ در دوره بهاری آموزش زبان فارسی در مرکز فرهنگی ایران در لاذقیه، 51  نفر در سه سطح یک، دو و سه و نیز دوره ترجمه ثبت‌نام کرده و به فراگیری زبان فارسی مشغول هستند.

پایان خبر

سه شنبه 28 فروردين 1397  14:27

 اخبار مرتبط
چهارشنبه 2 دى 1394  |  آغاز آموزش زبان فارسی در دانشگاه تشرین سوریه
چهارشنبه 27 مرداد 1395  |  آغاز چهارمین دوره آموزش زبان فارسی در لاذقیه
يکشنبه 26 دى 1395  |  آغاز چهلمین دوره آموزش زبان فارسی در لاذقیه
دوشنبه 22 آبان 1396  |  آغاز چهل‌وسومین دوره آموزش زبان فارسی در لاذقیه
آخرين تاريخ بازديد : چهارشنبه 28 شهريور 1397  16:59:18
تعداد بازديد از اين خبر : 355
کدخبر : 1640

کليد واژه هاي مرتبط : سوریه  ;