|
نوع خبر 
 
 
دوره بهاره کلاس‌های آموزش زبان فارسی در ترکمنستان آغاز شد
مراسم افتتاح کلاس های آموزش زبان و ادبیات فارسی با حضور رایزن فرهنگی، مدرسان زبان فارسی و فارسی‌آموزان جدید الورود و خانواده‌های آنان، روز دوشنبه ششم فروردین ماه 1397 در محل رایزنی فرهنگی ایران در عشق‏‌آباد برگزار شد.
دوره بهاره کلاس‌های آموزش زبان فارسی در ترکمنستان آغاز شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، دراین دوره بیش از 150 تن از ورودی‌های جدید در سنین مختلف در پایه مقدماتی یک ثبت‌نام و آموزش زبان فارسی را شروع کردند.

در جلسه توجیهی که برای فارسی‌آموزان جدیدالورود و خانواده‌های آنها در سالن اجتماعات رایزنی فرهنگی برگزار شد، پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید، رایزن فرهنگی سفارت ایران در عشق‌آباد، ضمن خوشامدگویی و تبریک آغاز دوره جدید، فرا رسیدن سال 1397 را تبریک و شادباش گفت و برای همه فارسی آموزان سالی سرشار از خیر و تندرستی و توام با موفقیت و پیشرفت های علمی و تحصیلی و آموزشی آرزو کرد.

ابوالقاسمی تاکید کرد: رایزنی فرهنگی، یک محیط کاملا آموزشی برای فارسی آموزان مهیا کرده و مفتخر است که در امر آموزش زبان فارسی برای فرزندان این مرز و بوم خدمت می‌کند و تلاش می‌کند به بهترین شکل ممکن، امکانات و تجهیزات آموزشی در اختیار فارسی‌آموزان قرار دهد.

وی افزود: ما باید از علم و دانش همدیگر استفاده کنیم؛ چون علم و دانش به ما کمک می کند که درست و غلط را از هم تشخیص دهیم و در شرایط مختلف به خوبی درک کنیم که چه کاری را باید انجام دهیم و چه کاری را نباید انجام دهیم.

رایزن فرهنگی کشورمان تصریح کرد: ما دارای اشتراکات فرهنگی و تاریخی زیادی هستیم و باید از تجربه زندگی یکدیگر استفاده و تلاش کنیم کشورمان را به بالاترین سطح ارتقاء دهیم  و از تمامی ظرفیت های موجود برای توسعه همه جانبه بهره برداری کنیم.

وی گفت: سفر رئیس جمهوری ایران به ترکمنستان نوید بخش توسعه و تحکیم روابط دوستانه، حسن هم جواری و چشم انداز همکاریهای همه جانبه بین جمهوری اسلامی ایران و ترکمنستان خواهد بود.

ابوالقاسمی در پایان سخنان خود از مدرس ها و فارسی‌آموزانی که برای آموزش و یادگیری زبان شیرین فارسی تلاش می‌کنند تقدیر و توصیه کرد  فارسی‌آموزان با پشتکار و اشتیاق از فرصت مناسبی که برای امر آموزش زبان فارسی مهیا شده است، نهایت بهره را ببرند.

بنا بر این گزارش، در این دوره نیز طبق روال دوره‌های گذشته علاقمندان به یادگیری زبان فارسی در مقطع مقدماتی، متوسطه، پیشرفته، عالی و ترجمه به آموزش زبان فارسی می‌پردازند.

پایان خبر

شنبه 25 فروردين 1397  14:16

 اخبار مرتبط
يکشنبه 20 فروردين 1396  |  برگزاری المپیاد زبان فارسی در ۱۰ کشور در سال ۹۶
چهارشنبه 29 شهريور 1396  |  پایان دوره تابستانه آموزش زبان فارسی در عشق‌آباد
شنبه 9 دى 1396  |  آغاز دوره زمستانی آموزش زبان فارسی در عشق آباد
چهارشنبه 6 تير 1397  |  آئین گشایش دوره تابستان کلاس‌های آموزش زبان فارسی در ترکمنستان برگزار شد
آخرين تاريخ بازديد : چهارشنبه 28 شهريور 1397  12:49:24
تعداد بازديد از اين خبر : 298
کدخبر : 1636

کليد واژه هاي مرتبط : ترکمنستان  ;