|
نوع خبر 
 
 
استقبال فرانسوی ها از کتاب های آموزش زبان فارسی بنیاد سعدی
کتاب های آموزش زبان فارسی بنیاد سعدی در سی و هشتمین دوره نمایشگاه کتاب پاریس مورد استقبال علاقمندان به یادگیری زبان فارسی قرار گرفت.
استقبال فرانسوی ها از کتاب های آموزش زبان فارسی بنیاد سعدی

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، دکتر احمد شاکری، مشاور مدیرعامل موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران با بیان مطلب بالا اظهار کرد: در نمایشگاه کتاب امسال پاریس همچون سال های پیشین، بسیاری از ایرانیان مقیم فرانسه و همچنین علاقمندان به زبان و ادبیات فارسی و فرهنگی ایران، متقاضی کتاب های آموزش زبان فارسی برای خود یا فرزندانشان بودند و کتاب های بنیاد سعدی برایشان بسیار مفید بود.

وی با بیان اینکه در دنیای امروز لازم است تا کتاب های آموزش زبان فارسی برای سطوح و اقشار مختلف داشته باشیم، گفت: تجربه نمایشگاه های بین المللی به ما نشان داده که مردم کشورهای دیگر وقتی که با ایران، فرهنگ، آداب و رسوم ایران آشنا می شوند، علاقه مندی خود را نسبت به یادگیری زبان فارسی ابراز می کنند و می خواهند خودشان مستقیم منابع فارسی را بخوانند و از خواندن اشعار و کتاب های فارسی لذت ببرند.

شاکری اظهار کرد: کتاب هایی که بنیاد سعدی در سالهای اخیر تولید و به چاپ رسانده، بسیار مورد استقبال مخاطبان قرار گرفته است و افزایش چاپ آنها و همچنین تنوع آن، برای پاسخگویی به مخاطبان ضروری است.

وی افزود: کتاب های «آموزش کاربردی واژه»، «مینا»، «لذت خواندن»، «ایرانشناسی»، «گام اول» و کتاب دو زبانه انگلیسی -فارسی «خمره» نوشته هوشنگ مرادی کرمانی از سوی بنیاد سعدی برای معرفی و نمایش در نمایشگاه کتاب پاریس به علاقه مندان زبان فارسی ارائه شده است.

بنابر این گزارش کتاب «مینا»، به عنوان کتاب اصلی و پایه برای یادگیری زبان فارسی در جهان، کتاب «آموزش کاربردی واژه»، حاوی واژه های پربسامد فارسی جهت سطح مقدماتی و پیش میانی، کتاب «لذت خواندن» با هدف تقویت مهارت خواندن فارسی آموزان خارجی برای سطح پیش‌میانی و میانی، کتاب «ایرانشناسی» برای مخاطبان دانشجویان خارجی رشته ایرانشناسی، شرق‌شناسی و فارسی آموزان در سطوح میانی و فوق میانی، کتاب «گام اول» به عنوان کتابی برای سطح نوآموز زبان فارسی و با 12 زبان واسط، ازجمله کتاب های آموزش زبان فارسی هستند که توسط بنیاد سعدی تالیف شده اند.

پایان خبر

شنبه 18 فروردين 1397  12:21

 اخبار مرتبط
جمعه 12 خرداد 1396  |  غنای ادبیات و موسیقی ایران، انگیزه فارسی آموز فرانسوی
يکشنبه 6 اسفند 1396  |  آغاز دور جدید کلاس‌های آموزش زبان فارسی در پاریس
دوشنبه 5 مهر 1395  |  ثبت‌نام دوره جدید کلاس‌های آموزشی زبان فارسی در پاریس
آخرين تاريخ بازديد : سه شنبه 27 شهريور 1397  21:52:48
تعداد بازديد از اين خبر : 433
کدخبر : 1620

کليد واژه هاي مرتبط : پاریس  ;