|
نوع خبر 
 
 
طی تفاهمنامه بنیاد سعدی با دانشگاه کپنهاگ؛
دانشجویان رشته ایرانشناسی دانمارک به ایران اعزام می شوند
معاون آموزش و پژوهش بنیاد سعدی در سفر خود به دانمارک، تفاهمنامه همکاری میان گروه مطالعات بین فرهنگی و منطقه ای دانشگاه کوپنهاگ و بنیاد سعدی را امضا کرد.
دانشجویان رشته ایرانشناسی دانمارک به ایران اعزام می شوند

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، موضوع این تفاهمنامه اعزام دانشجویان رشته ایرانشناسی به بنیاد سعدی برای فراگیری زبان فارسی است.

بر اساس این قرارداد، که میان رضامراد صحرایی معاون آموزش و پژوهش بنیاد سعدی و اینگولف تیوسن، رئیس بخش مطالعات بین فرهنگی و منطقه ای دانشگاه کپنهاگ، امضا شد، دانشجویان رشته ایرانشناسی دانشگاه کپنهاک چهارمین نیمسال تحصیلی خود را به مدت 4 ماه در بنیاد سعدی سپری خواهند کرد و به یادگیری مهارت های خواندن، شنیدن، نوشتن و گفت و گوی زبان فارسی می پردازند. در این مدت، دانشجویان ضمن فعالیت های آموزشی، در رویدادهای مختلف فرهنگی نیز شرکت می کنند و از نزدیک با فرهنگ و جامعه ایران نیز آشنا خواهند شد.

در این جلسه، رضامراد صحرایی ضمن معرفی فعالیت ها و امکانات بنیاد سعدی، تعدادی از کتاب های آموزشی زبان فارسی که در کارگروه های تألیف معاونت آموزش و پژوهش بنیاد سعدی تدوین شده است را به حاضران معرفی کرد. در حاشیه این دیدار نیز، در مورد چاپ نسخه دانمارکی کتاب «گام اول»  توسط بنیاد سعدی و دانشگاه کپنهاگ توافقاتی صورت گرفت و مقرر شد این کتاب در دانمارک توسط انتشارات دانشگاه کپنهاگ به چاپ برسد.

بنا بر اعلام این خبر، این تفاهم نامه، با حضور رضامراد صحرایی معاون آموزش و پژوهش بنیاد سعدی، سعید توفیقی، رایزن علمی و فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در کپنهاگ، اینگولف تیوسن، رئیس بخش مطالعات بین فرهنگی و منطقه ای دانشگاه کپنهاگ و کلاوس پدرسون رئیس گروه ایرانشناسی دانشگاه کپنهاگ به امضا رسید.

پایان خبر

دوشنبه 21 اسفند 1396  10:22

 اخبار مرتبط
چهارشنبه 25 اسفند 1395  |  اعزام دانشجویان رشته ایرانشناسی از دانمارک به بنیاد سعدی
دوشنبه 24 آبان 1395  |  راهکارهای تقویت کرسی زبان فارسی درکشورهای اسکاندیناوی
دوشنبه 24 ارديبهشت 1397  |  رونمایی از نخستین کتاب آموزش زبان فارسی برای دانمارکی ها
شنبه 1 خرداد 1395  |  نمایش آثار مربوط به شاهنامه فردوسی در کشور دانمارک
آخرين تاريخ بازديد : شنبه 31 شهريور 1397  6:40:17
تعداد بازديد از اين خبر : 951
کدخبر : 1603

کليد واژه هاي مرتبط : دانمارک  ;