|
نوع خبر 
 
 
برگزاری نهمین نشست دوستداران زبان فارسی سوریه
نهمین نشست دوستداران زبان فارسی، با حضور رایزن و وابسته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سوریه و جمعی از دوستداران زبان فارسی در دمشق برگزار شد .
برگزاری نهمین نشست دوستداران زبان فارسی سوریه

نهمین نشست دوستداران زبان فارسی، با حضور رایزن و وابسته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سوریه و جمعی از دوستداران زبان فارسی در دمشق برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، در ابتدای نشست صالحی نیا، رایزن فرهنگی ایران در سوریه پس از خوشامدگویی به حاضرین ، با اشاره به نزدیک شدن مراسم نوروز و تحویل سال نوی ایرانی، در خصوص سنت های ایران در سال نو صحبت کرد .

وی رمز استمرار این مراسم ملی ایران پس از اسلام تاکنون را ، برخورد اسلام با آداب و سنن مناطقی که فتح می شد ، دانست و افزود: اسلام با آداب و سنن ملت هایی که به اسلام می گرویدند در صورتی که با توحید و اصول دین در تعارض نبودند ، مخالفت نمی کرد و همین موجب حفظ و استمرار فرهنگ بومی ملت های مسلمان است.

رایرزن فرهنگی ایران در سوریه سپس کمی در مورد آداب و رسوم نوروز از جمله خانه تکانی ، هفت سین ، سبزه به آب انداختن ، سیزده بدر و دعای تحویل سال صحبت کرد . وی سپس پرسش های حاضرین در مورد سال نوی ایرانی و آداب و رسوم آن پاسخ داد .  

در ادامه این نشست و طبق روال جلسات گذشته ، فارسی دوستان حاضر در نشست صحبت کردند و طی آن به بیان خاطره یا شعری از شعرای ایرانی و یا داستان کوتاه پرداختند.

در پایان رایزن فرهنگی مجدداً بر مشارکت دوست داران زبان فارسی در صفحه فیسبوک ویژه دوست داران زبان فارسی در سوریه تأکید  کرد. همچنین عناوین متنوعی از کتاب های زبان فارسی به حاضرین اهدا شد.

پایان خبر

شنبه 19 اسفند 1396  14:34

 اخبار مرتبط
چهارشنبه 2 دى 1394  |  آغاز آموزش زبان فارسی در دانشگاه تشرین سوریه
چهارشنبه 27 مرداد 1395  |  آغاز چهارمین دوره آموزش زبان فارسی در لاذقیه
يکشنبه 26 دى 1395  |  آغاز چهلمین دوره آموزش زبان فارسی در لاذقیه
دوشنبه 22 آبان 1396  |  آغاز چهل‌وسومین دوره آموزش زبان فارسی در لاذقیه
آخرين تاريخ بازديد : جمعه 30 شهريور 1397  18:53:58
تعداد بازديد از اين خبر : 556
کدخبر : 1599

کليد واژه هاي مرتبط : سوریه  ;