|
نوع خبر 
 
 
مرحله مقدماتی پنجمین دوره المپیاد زبان فارسی در ترکیه برگزار شد
مرحله مقدماتی پنجمین دوره المپیاد زبان فارسی روز جمعه توسط رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ترکیه برای فارسی آموزان برگزار شد.
مرحله مقدماتی پنجمین دوره المپیاد زبان فارسی در ترکیه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از خبرگزاری ایرنا، این مرحله از المپیاد با شرکت بیش از 500 نفر از دانشجویان، فارسی آموزان و علاقه مندان زبان و ادبیات فارسی به طور همزمان در مرکز آموزش زبان فارسی در شهر آنکارا و در دانشگاه های استانبول، آنکارا، آتاتورک ارزروم، کریک قلعه و سلجوق قونیه برگزار شد.
احمد جباری رییس مرکز آموزش زبان فارسی آنکارا(فومر) در مصاحبه با خبرنگار ایرنا، به سابقه دیرینه زبان فارسی در منطقه آناتولی ترکیه اشاره و اظهار کرد: تالیفات و منابع زیادی به زبان فارسی در این منطقه وجود دارد که در بسیاری از موارد در دانشگاه های ترکیه از این منابع استفاده شده است.
وی برگزاری المپیادهای زبان و ادبیات فارسی را زمینه ای برای ارزیابی دانشجویان و فارسی آموزان دانست و گفت: المپیاد زبان فارسی در دو مرحله مقدماتی و نهایی با سوالاتی عمومی ویژه دانشجویان مقطع کارشناسی و فارسی آموزان و سوالات تخصصی ویژه دانشجویان رشته زبان فارسی مقاطع فوق لیسانس و دکترای دانشگاه برگزار می شود.
وی در تشریح مرحله نهایی این المپیاد اظهار کرد: مرحله نهایی المپیاد زبان فارسی با حضور نفرات برتر مرحله مقدماتی در مرکز آموزش زبان فارسی آنکارا(فومر) در تاریخ 14 آوریل(فروردین ماه 1397) با نظارت نماینده بنیاد سعدی برگزار می شود.
وی جوایز نفرات برگزیده را سفری یک ماهه به ایران و شرکت در دوره های پیشرفته زبان فارسی همراه با تور ایرانگردی اعلام کرد.

پایان خبر

شنبه 19 اسفند 1396  12:26

 اخبار مرتبط
سه شنبه 27 بهمن 1394  |  حرف‌های یک ترکیه‌ای که فارسی خوانده است
سه شنبه 15 دى 1394  |  یازدهمین دوره کلاس‌های زبان فارسی در ارزروم پایان یافت
دوشنبه 28 فروردين 1396  |  برگزاری چهارمین المپیاد زبان فارسی در ارزروم
سه شنبه 4 اسفند 1394  |  انتقادهای محقق ترک که فارسی خوانده است
آخرين تاريخ بازديد : پنجشنبه 29 شهريور 1397  10:28:49
تعداد بازديد از اين خبر : 507
کدخبر : 1598

کليد واژه هاي مرتبط : ترکیه  ;