|
نوع خبر 
 
 
سفیر کشورمان در صربستان:
گسترش زبان فارسی، فرصتی برای توسعه مناسبات اقتصادی و گردشگری دو کشور است
سفیر کشورمان در صربستان، در دیدار ایرانیان مقیم با محمد جواد ظریف،گفت: تقویت زبان فارسی در صربستان، بستری برای توسعه روابط دوجانبه خصوصا در زمینه گردشگری است.
گسترش زبان فارسی، فرصتی برای توسعه مناسبات اقتصادی و گردشگری دو کشور است

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، حسین ملا عبداللهی سفیر جمهوری اسلامی ایران در صربستان در این دیدار ضمن اشاره به زمینه های توسعه تعاملات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی ایران و صربستان گفت: در حال حاضر بیش از  220دانشجوی زبان فارسی در دانشگاه بلگراد داریم. میزان علاقه و اشتیاق به یادگیری زبان فارسی در شرق اروپا و منطقه بالکان مخصوصا کشور صربستان  قطعا بی نظیر است و  فرصتی جدّی برای توسعه مناسبات محسوب می شود.

وی در ادامه، با اشاره به تلاش های صورت گرفته برای ارتقای وضعیت آموزش زبان فارسی افزود: تلاش هایی که استاد زبان فارسی اعزامی از سوی بناد سعدی، دکتر صفری، در دانشگاه بلگراد انجام داده‏ است، زمینه تثبیت و توسعه بیشتری را فراهم کرده  است بطوریکه اکنون تقویت زبان فارسی در صربستان را به عنوان بستری برای توسعه روابط دوجانبه خصوصا در زمینه اقتصاد گردشگری می دانیم.  

گفتنی است، درس زبان فارسی در دانشگاه بلگراد به صورت واحد اختیاری ارایه می شود و با توجه به افزایش علاقمندی دانشجویان به انتخاب این واحد درسی، برنامه ارتقای سطح آموزش و تاسیس کرسی مستقل زبان فارسی در دستور کار این دانشگاه قرار گرفته و مقرر شده است این موضوع در دیدارهای سفیر کشورمان با مسئولان دانشگاه بلگراد و وزارت آموزش صربستان پیگیری شود.

همچنین در همین راستا، با تصویب شورای دانشکده و تایید شورای آموزشی دانشگاه بلگراد، دو واحد درسی انتخابی برای مقطع کارشناسی ارشد و دکتری با محوریت زبان، ادبیات و فرهنگ ایران در فهرست درس های رسمی دانشکده  زبانشناسی بلگراد قرار گرفته است.

چهارشنبه 9 اسفند 1396  14:33

 اخبار مرتبط
شنبه 18 ارديبهشت 1395  |  دیدارحدادعادل با فارسی آموزان در غرفه بنیاد سعدی
چهارشنبه 7 بهمن 1394  |  تشریح برنامه درسی زبان فارسی برای مسئولان ارشد صربستان
يکشنبه 12 ارديبهشت 1395  |  مرکز آموزشی، فرهنگی ایران در صربستان گشایش یافت
يکشنبه 31 ارديبهشت 1396  |  طنز ایرانی در چهارمین شماره «فانوس فارسی»
آخرين تاريخ بازديد : جمعه 30 شهريور 1397  8:58:51
تعداد بازديد از اين خبر : 556
کدخبر : 1585

کليد واژه هاي مرتبط : صربستان  ;