|
نوع خبر 
 
 
اختتامیه سیزدهمین دوره آموزش زبان فارسی در تونس برگزار شد
اختتامیه دوره سیزدهم آموزش زبان فارسی تحت عنوان «دوره مولانا جلال‌الدین رومی» با حضور رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، استادان آموزش زبان فارسی و جمعی از فارسی‌آموزان در محل سالن اجتماعات رایزنی فرهنگی تونس برگزار شد.
اختتامیه سیزدهمین دوره آموزش زبان فارسی در تونس برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، در این مراسم رایزن فرهنگی ایران درباره اهمیت آموزش زبان فارسی خصوصا برای عرب زبان ­ها نکات ارزشمندی را  بیان کرد.

وی در بخشی از سخنان خود آموزش زبان فارسی را به اقیانوسی از معرفت و دانش تشبیه کرد که درهایی از معرفت، عرفان، فلسفه و هنر را به روی دانشجویان باز می­کند.

اسدی موحد در ادامه پیشنهاد کرد انجمن­ های دانشجویی برای فعالیت‌های مختلف فرهنگی، هنری و ادبی فارسی آموزان تشکیل شود تا ارتباط این افراد با هم حفظ شده و آموزش زبان منحصر در کلاس های درس رایزنی نباشد.

در بخش دیگری از این مراسم، فرید قطاط از پیشکسوتان آموزش زبان فارسی در دانشگاه‌های تونس، نکاتی بسیار جالب و مفید در باب روابط زبانی فارسی و عربی و همینطور خدمات متقابل فرهنگ و تمدن ایرانی و تونسی ارائه کرد.

وی با خلاصه کردن تجربه سی ساله خود در آموزش زبان فارسی و با استناد به شواهد تاریخی، دستاوردهای عظیم آموزش زبان برای زبان آموزان را تشریح کرد.

کمالی از دیگر استادان آموزش زبان فارسی نیز با اشاره به تجربیات خود در آموزش زبان فارسی در تونس به مسأله تأثیر مثبت فضای مجازی در بهبود آموزش زبان پرداخت.

در ادامه دو نفر از دانشجویان به نمایندگی از فارسی آموزان مرکز، مطالبی را به زبان شیرین فارسی ارائه کرده که در آن به توصیف زبان فارسی و زیبایی های آن پرداختند.

همچنین زینب حریبی، استاد آموزش زبان فارسی ، گزارشی کوتاه از کلاس ­های آموزشی این دوره و پیشرفت ­های دانشجویان در مسیر آموزش زبان فارسی ارائه کرد.

بنابر اعلام این خبر، در آخرین بخش از برنامه، گواهی پایان دوره و همچنین تقدیرنامه به دانشجویان زبان فارسی در سه سطح مقدماتی، میانه و پیشرفته اعطا شد.

پایان خبر

 

يکشنبه 6 اسفند 1396  10:43

 اخبار مرتبط
سه شنبه 29 دى 1394  |  پایان دهمین دوره آموزش خط نستعلیق در تونس
شنبه 22 مهر 1396  |  سه فایده آموختن زبان فارسی به گفته مشاور معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوشنبه 4 آبان 1394  |  رسانه های بین المللی بسیاری از وقایع جنگ ایران و عراق را با دروغ به تصویر کشیده اند
شنبه 11 مهر 1394  |  بازدید فارسی آموزان تونسی و قطری از بنیاد ایرانشناسی
آخرين تاريخ بازديد : چهارشنبه 28 شهريور 1397  14:46:46
تعداد بازديد از اين خبر : 712
کدخبر : 1574

کليد واژه هاي مرتبط : تونس  ;