|
نوع خبر 
 
 
دیدار رئیس بنیاد سعدی با استادان و دانشجویان بخش فارسی دانشگاه دهلی
رئیس بنیاد سعدی طی سفر چند روزه خود که به منظور اطلاع از وضعیت زبان فارسی در هند برنامه ریزی شده است، با استادان و دانشجویان بخش زبان فارسی دانشگاه دهلی دیدار کرد.
دیدار رئیس بنیاد سعدی با استادان و دانشجویان بخش فارسی دانشگاه دهلی

رئیس بنیاد سعدی طی سفر چند روزه خود که  به منظور اطلاع از وضعیت زبان فارسی در هند برنامه ریزی شده است، با استادان و دانشجویان بخش زبان فارسی دانشگاه دهلی دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، در این دیدار غلامعلی حداد عادل، رئیس بنیاد سعدی  ضمن ابراز خرسندی از حضور در این دانشگاه، بررسی نیازهای بخش فارسی هر دانشگاه را بخشی از اهداف و وظایف بنیاد سعدی برشمرد.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که با حضور احسان الله  شکراللهی، رئیس مرکز تحقیقات زبان فارسی در هند، فعالیت‌های این مرکز با نشاط بیشتری ادامه پیداکند.

رئیس بنیاد سعدی در پایان چهار کتاب خود را که طی سال های اخیر در حوزه زبان و ادبیات فارسی منتشر شده است را معرفی و به کتابخانه بخش فارسی دانشگاه دهلی اهدا کرد.

در بخش دیگری از این مراسم، چندرشیکهر، ، به بیان گزارش تاریخچه‌ای از تشکیل بخش فارسی دانشگاه دهلی پرداخت.

شریف حسین قلسنی سخنران دیگر این نشست بود که ضمن تقدیر از حمایت‌های رئیس بنیاد سعدی از گسترش زبان فارسی در شبه‌قاره وی را نه میهمان که عضوی از خانواده‌ی استادان زبان فارسی در هند شمرد و

سپس رییس بخش بین‌الملل دانشگاه دهلی به ایراد سخن پرداخت و از تنوع تخصص‌ها و فعالیت‌های بنیاد سعدی ابراز شگفتی کرد  و آموختن زبان فارسی را نیز برای خود لازم دانست.

پرفسور علیم اشرف‌خان مدیر بخش فارسی دانشگاه دهلی نیز  از دغدغه‌های خود و همکارانش و نیازهای آموزشی و پژوهشی بخش فارسی سخن گفت.

آخرین سخنران این نشست، راجندر کمار دیگر استاد این دانشگاه و متخصص ادبیات معاصر فارسی نیز  سپاسنامه‌ی تقدیمی به دکتر حداد را قرائت کرد.

بنا بر اعلام این خبر، در این دیدار ابتدا از سوی استادان زبان فارسی و مسولین دانشگاه دهلی دسته‌گل و شالی سفید به رسم احترام به آقای دکتر حداد اهدا شد. این اقدام از رسوم قدیم اهالی هند در استقبال از بزرگان است.

 

 

سه شنبه 24 بهمن 1396  13:30

 اخبار مرتبط
شنبه 7 اسفند 1395  |  آموزش زبان فارسی در دانشگاه دهلی‌نو
شنبه 11 شهريور 1396  |  پایان دوره آموزش زبان فارسی در دانشگاه روهیلکند هند
جمعه 4 اسفند 1396  |  سخنرانی رئیس بنیاد سعدی در سمینار «اورنگ زیب و داراشکوه، داستان دو برادر» در دهلی
سه شنبه 7 ارديبهشت 1395  |  همایش اشتراک زبانی و ادبی فارسی و اردو در هند
آخرين تاريخ بازديد : چهارشنبه 28 شهريور 1397  12:29:50
تعداد بازديد از اين خبر : 847
کدخبر : 1556

کليد واژه هاي مرتبط : دهلی  ;