|
نوع خبر 
 
 
پایان سیزدهمین دوره آموزش زبان فارسی در تونس
سیزدهمین دوره آموزش زبان فارسی با اعطای گواهی پایان دوره و تقدیرنامه به دانشجویان زبان فارسی از سوی رایزنی فرهنگی کشورمان در تونس، پایان یافت.
پایان سیزدهمین دوره آموزش زبان فارسی در تونس

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مراسم اختتامیه سیزدهمین دوره آموزش زبان فارسی با عنوان « دوره مولانا جلال‌الدین رومی »، 16 بهمن‌ماه با حضور محمد اسدی‌موحد، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تونس، فرید قطاط، کمالی و دکتر زینب حریبی، از اساتید آموزش زبان فارسی و جمعی از فارسی‌آموزان در محل سالن اجتماعات رایزنی فرهنگی کشورمان، برگزار شد.

اسدی‌موحد در سخنانی در این مراسم، در باره اهمیت آموزش زبان فارسی خصوصا برای عرب زبان‌ها گفت: آموزش زبان فارسی، اقیانوسی از معرفت و دانش است که درهایی از معرفت، عرفان، فلسفه و هنر را به روی دانشجویان باز می‌کند.

رایزن فرهنگی کشورمان در تونس پیشنهاد کرد انجمن‌های دانشجویی برای فعالیت‌های مختلف فرهنگی، هنری و ادبی فارسی‌آموزان تشکیل شود.

در ادامه، زینب حریبی، از اساتید آموزش زبان فارسی گزارشی از کلاس‌های آموزشی این دوره و پیشرفت‌های دانشجویان در مسیر آموزش زبان فارسی ارائه کرد.

فرید قطاط، از پیشکسوتان آموزش زبان فارسی در دانشگاه‌های تونس نکاتی در باب روابط زبان فارسی و عربی و همچنین، خدمات متقابل فرهنگ و تمدن ایرانی و تونسی بیان کرد.

کمالی نیز، از تجربیات خود در آموزش زبان فارسی در تونس سخن گفت و به مسأله تأثیر مثبت فضای مجازی در بهبود آموزش زبان پرداخت.

پخش کلیپ «فرهنگ و تمدن ایران» و اعطای گواهی پایان دوره و تقدیرنامه به دانشجویان زبان فارسی در سه سطح مقدماتی، میانه و پیشرفته از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

پایان خبر

چهارشنبه 18 بهمن 1396  17:12

 اخبار مرتبط
سه شنبه 29 دى 1394  |  پایان دهمین دوره آموزش خط نستعلیق در تونس
شنبه 22 مهر 1396  |  سه فایده آموختن زبان فارسی به گفته مشاور معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوشنبه 4 آبان 1394  |  رسانه های بین المللی بسیاری از وقایع جنگ ایران و عراق را با دروغ به تصویر کشیده اند
شنبه 11 مهر 1394  |  بازدید فارسی آموزان تونسی و قطری از بنیاد ایرانشناسی
آخرين تاريخ بازديد : چهارشنبه 28 شهريور 1397  15:44:50
تعداد بازديد از اين خبر : 739
کدخبر : 1551

کليد واژه هاي مرتبط : تونس  ;