|
نوع خبر 
 
 
آغاز دور جدید آموزش زبان فارسی در دانشگاه حیدر آباد هند
کلاس‌های آموزش زبان و ادبیات فارسی در سطوح مقدماتی و پیشرفته به همت خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در دانشگاه حیدرآباد هند آغاز شد.
آغاز دور جدید آموزش زبان فارسی در دانشگاه حیدر آباد هند

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، دوره جدید کلاس‌های آموزش زبان و ادبیات فارسی در سطوح مقدماتی و پیشرفته به همت خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در کلانشهر مومبای در محل دانشگاه حیدرآباد هند آغاز شد.

دانشجویان در طول برگزاری این دوره، با تاریخچه زبان فارسی در شبه قاره هند، صامت‌ها و مصوت‌ها، واکه‌ها و پیوسته‌ها، اعداد و چندین واژه آشنا می‌شوند. همچنین، به مرور ترکیبات، عبارات و چندین واژه به همراه مکالمات ساده می‌پردازند.

در این راستا به منظور هماهنگی بهتر در زمینه برگزاری کلاس‌ها در سطوح مقدماتی و پیشرفته، نشستی با رییس دپارتمان زبان‌های خارجی برگزار شد.

رییس دپارتمان زبان‌های خارجی نیز با اشاره به قدمت زبان و ادبیات فارسی در شبه قاره هند گفت: با واکاوی در میان زبان‌های هندی و اردو با زبان فارسی می‌توان دریافت که همه آنها بر روی هم تاثیراتی داشته‌اند و بسیاری از واژگانی که امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرند، ریشه در مشترکات زبانی دارند.

استاد زبان فارسی به ایام دهه مبارک فجر اشاره کرد و خواستار برگزاری جشنواره فیلم ایران شد و گفت: سینمای ایران دارای قدمتی در حدود یک قرن است و امروزه توانسته با محدودیت‌های بسیار از آثار و فیلم‌های گوناگون و منحصر به فرد را تولید کند.

پایان خبر

يکشنبه 15 بهمن 1396  15:42

 اخبار مرتبط
يکشنبه 26 دى 1395  |  آغاز دوره جدید آموزش زبان فارسی در بمبئی
يکشنبه 17 ارديبهشت 1396  |  زبان فارسی در دانشگاه‌های هند تدریس می‌شود
شنبه 7 اسفند 1395  |  آموزش زبان فارسی در دانشگاه دهلی‌نو
شنبه 6 شهريور 1395  |  حضور در ایران مهم‌ترین اتفاق زندگیم بود
آخرين تاريخ بازديد : دوشنبه 29 مرداد 1397  19:36:30
تعداد بازديد از اين خبر : 877
کدخبر : 1541

کليد واژه هاي مرتبط : هند  ;  حیدرآباد  ;