|
نوع خبر 
 
 
افزایش فارسی آموزان در ونزوئلا با تلاش های سفارت ایران
دومین گردهمایی فارسی آموزان ونزوئلایی با معرفی نظام آموزشی بنیاد سعدی وکتاب های گام اول ومینا در کاراکاس، پایتخت ونزوئلا، برگزار شد.
افزایش فارسی آموزان در ونزوئلا با تلاش های سفارت ایران

دومین گردهمایی فارسی آموزان ونزوئلایی با معرفی نظام آموزشی بنیاد سعدی وکتاب های گام اول ومینا در کاراکاس، پایتخت ونزوئلا، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، این گردهمایی   با حضور  سفیر ایران و بیش از هشتاد فارسی آموز برگزار شد.

در این مراسم  سفیر ایران در ونزوئلا، مصطفی اعلائی، در دیدار با دانشجویان زبان فارسی شرکت کرد و گفت که افزایش روابط فرهنگی به افزایش روابط در همه حوزه ­ها کمک می کند.

اعلائی همچنین از ایجاد فضاهای بیشتر برای یادگیری زبان فارسی خبر داد تا تعداد بیشتری از ونزوئلایی ها بتوانند به صورت رایگان از دوره های آموزش زبان فارسی بهره مند شوند.

بر اساس این گزارش، با توجه به اقداماتی که  سفارت جمهوری اسلامی ایران صورت داده است، یادگیری زبان فارسی در ونزوئلا تقویت شده است. گسترش زبان فارسی در این کشور موجب تقویت همبستگی میان بخش­ های فرهنگی مختلف میان دو کشور خواهد شد.

کلاس های آزاد زبان فارسی سفارت جمهوری اسلامی ایران اولین مدرسه برای یادگیری زبان فارسی است که در کاراکاس ایجاد می شود و همین اقدام موجب شده تا این زبان هزارساله در سرزمین سیمون بولیوار بهتر شناخته شود. اکنون صدها درخواست برای شرکت در دوره های زبان فارسی، نشانه ای از علاقه رو به رشد ونزوئلا در فرهنگ ایران است.

در این کلاس ­ها ازاهمیت زبان فارسی به عنوان دروازه ورودی برای درک بهتر تمدن غنی این بخش از خاورمیانه صحبت می شود.  

بنا بر اعلام این خبر در این مراسم، فارسی آموزان هفت گروه فرهنگی بر حسب علاقه مندی های خود و با موضوعات علوم رسانه ، هنرهای بصری و نقاشی، کر و موسیقی، تئاتر غذاهای ایرانی، کودکان و نوجوانان  و اسلام شناسی تشکیل دادند تا در این گروه های فرهنگی به شناخت و اشاعه فرهنگ ایران و تقویت مهارت های زبان فارسی خود  بپردازند
 

پایان خبر

 

 

شنبه 14 بهمن 1396  10:31

 اخبار مرتبط
شنبه 18 آذر 1396  |  بزرگداشت میلاد دو پیامبر و جشن پایان دوره زبان آموزان فارسی در کاراکاس
دوشنبه 8 آبان 1396  |  شروع دومین دوره آموزش زبان فارسی در دانشگاه بولیواریانای کاراکاس
دوشنبه 4 تير 1397  |  پایان سومین دوره آموزش زبان فارسی در ونزوئلا
دوشنبه 25 تير 1397  |  آغاز دوره جدید آموزش زبان فارسی در دانشگاه بولیواری ونزوئلا
آخرين تاريخ بازديد : دوشنبه 29 مرداد 1397  20:17:23
تعداد بازديد از اين خبر : 930
کدخبر : 1539

کليد واژه هاي مرتبط : کاراکاس  ;