|
نوع خبر 
 
 
برگزاری ششمین نشست فارسی‌دوستان سوریه
ششمین نشست فارسی‌دوستان سوری با حضور فارسی‌دوستان سوری و غیرسوری مقیم دمشق، در رایزنی فرهنگی ایران برگزار شد.
برگزاری ششمین نشست فارسی‌دوستان سوریه

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در آغاز این نشست هادی تسخیری، وابسته فرهنگی کشورمان در سوریه و نماینده بنیاد سعدی، میلاد زینب کبری (س) را به حاضران تبریک گفت و تأکید کرد که این کشور با وجود مرقد مطهر چنین بانوی بزرگواری برکت یافته است و فتنه اخیر هفت ساله را پشت سر گذاشته است.

سپس شیرین موصلی، یکی از فارسی‌دوستان سوری مطالبی درباره اهمیت همدلی و همزبانی مطرح کرد که مورد تشویق همه قرار گرفت. در ادامه نبیل شماص، فارسی‌آموز بازنشسته وزارت آموزش و پرورش به پدران و مادران در رابطه با تربیت فرزندان به ویژه در روزهای برگزاری امتحانات، توصیه‌هایی کرد. سپس رفاه یزبک، غزل زیبایی از سعدی (تن آدمی شریف است ...) را به خوانش گرفت که مورد تشویق حاضران قرار گرفت.

بعد از آن ریما خربک، خبرنگار سوری، درباره شهادت سرگرد شرف ولید خلیل، همکار خبرنگارش که به تازگی در منطقه ریف دمشق شهید شده بود، سوگنامه‌ای را خواند. سپس زهرا نوری، استاد زبان فارسی در منطقه زینبیه ضمن تبریک میلاد با سعادت زینب کبری (س) شعری از یکی از شعرای معاصر خواند. پس از وی نبیل شماص، قصه کوتاهی تحت عنوان «در جامعه فقط دکترها ارزشمند نیستند» برای فارسی‌دوستان نقل کرد. نسرین الدهنی نیز اشعاری از مولانا خواند که مضمون عرفانی داشت.

ماهر صباغ، فارسی دوستی که 18 سال قبل زبان فارسی را در رایزنی فرهنگی ایران آموخته بود و به تدریج و به دلیل نداشتن همزبان و هم‌صحبت درحال فراموش کردن زبان فارسی بود که با آمدن به این جمع بسیار اظهار امیدواری می‌کرد تا مجدداً زبان فارسی خود را تقویت کند. اسما عبدالله هم ضمن یاد و گرامیداشت شهیدان و افرادی که برای آزادی سوریه تلاش می‌کنند، بر تقویت التزام به هویت ملی سوری تأکید کرد.

همچمین در این نشست نمایشنامه‌ای توسط سه فارسی‌آموز (رغده صندوق، حسن راعی و علی) زیر نظر استاد حسن مصری، درباره اهمیت تلاشگری و استمرار در آموزش زبان فارسی اجرا کردند که مورد استقبال شرکت‌کنندگان در این جلسه قرار گرفت.

پایان خبر

يکشنبه 8 بهمن 1396  11:21

آخرين تاريخ بازديد : يکشنبه 28 مرداد 1397  8:29:13
تعداد بازديد از اين خبر : 848
کدخبر : 1528

کليد واژه هاي مرتبط : سوریه ؛ دمشق  ;