|
نوع خبر 
 
 
دیدار زبان آموز برگزیده 84 امین دوره دانش افزایی بنیاد سعدی با مسئول نمایندگی فرهنگی ایران در کراچی
سیده فاطمه رضوی، دانشجوی پیش دکترا ادبیات و زبان فارسی دانشگاه کراچی و برگزیده هشتادو چهارمین دوره دانش افزایی بنیاد سعدی با باقری مسئول نمایندگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کراچی ملاقات کرد.
دیدار زبان آموز برگزیده 84 امین دوره دانش افزایی بنیاد سعدی با مسئول نمایندگی فرهنگی ایران در کراچی

سیده فاطمه رضوی، دانشجوی پیش دکترای ادبیات و زبان فارسی دانشگاه کراچی و برگزیده هشتادو چهارمین دوره دانش افزایی بنیاد سعدی با باقری مسئول نمایندگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کراچی ملاقات کرد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، این دیدار دوستانه  به منظور گسترش تعامل و همکاری با دانشجویان زبان فارسی دانشگاه کراچی انجام شد.

در این دیدار، مسئول نمایندگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران از تسلط این دانشجوی دانشگاه کراچی به زبان فارسی تمجید کرد  و گفت: شما  به عنوان یک پاکستانی می توانید نقش مهمی در ترویج زبان فارسی در شهر کراچی ایفا کنید. این نمایندگی از چنین افرادی حمایت می کند و همکاری در این خصوص را مغتنم می شمرد.

ایشان همچنین آمادگی خانه فرهنگ را برای بهره مندی از دانش زبان فارسی فاطمه رضوی و دیگر دانشجویان در این سطح زبانی اعلام داشت و گفت: خانه فرهنگ قصد دارد فعالیت های زبان فارسی خویش را به سطح خوب سالیان نسبتاً دور گذشته برساند و لذا نیازمند کمک و تعاون همه ی اساتید، دانشجویان و فارسی دانان ایالت سند و به خصوص شهر کراچی  است.  در این راستا می توان از خدمات دانشجویان نظیر شما استفاده کرد.

باقری در ادامه گفت: با توجه به شرایط سخت اعمال شده بر جمهوری اسلامی ایران از سوی قدرت های جهانی و مسائل دیگر، ما انتظار داریم که استادان زبان فارسی به  این زبان در کراچی کمی فراتر از یک وظیفه شغلی نگاه کنند و رغبت و پشتکار بیشتری از خویش برای ترویج زبان فارسی نشان دهند.

وی همچنین نسبت به کوشش هر چه بیشتر فاطمه رضوی در خصوص برقراری ارتباط بیشتر با سایر دانشجویان زبان فارسی تاکید کرد و اظهار داشت که خانه فرهنگ به دنبال آشنایی و برقراری ارتباط با تمام دانشجویان زبان و ادبیات فارسی است.

این مسئول نمایندگی فرهنگی ایران همچنین عنوان کرد: از انتقادات و پیشنهادهای استادان و دانشجویان زبان و ادبیات فارسی استقبال می کنیم و  آمادگی  هر گونه همکاری و حمایت لازم در این زمینه هستیم.

در ادامه این ملاقات دوستانه ، رضوی با اشاره به این معضل که برخی از اساتید زبان فارسی دانشگاه کراچی حتی نمی توانند به فارسی صحبت کنند،  اعلام داشت که آماده هر گونه همکاری با خانه فرهنگ در زمینه پیشرفت فارسی در این منطقه است.

بنا بر علام این خبر، سیده فاطمه رضوی  تحصیلات ابتدایی تا مقطع دیپلم را در مدرسه ایرانیان کراچی گذرانده و در آخرین دوره دانش افزایی زبان و ادبیات فارسی بنیاد سعدی در تهران با بالاترین امتیاز به عنوان بهترین شرکت کننده برگزیده شد.

شنبه 7 بهمن 1396  11:42

 اخبار مرتبط
يکشنبه 16 اسفند 1394  |  کلاس‌های آموزش زبان فارسی در لاهور پایان یافت
يکشنبه 5 ارديبهشت 1395  |  راز ماندگاری اقبال لاهوری
چهارشنبه 5 اسفند 1394  |  آموزش زبان فارسی در حسینیه یثرب کراچی
سه شنبه 15 دى 1394  |  دیدار مسئول خانه فرهنگ ایران با رییس بخش فارسی دانشگاه کراچی
آخرين تاريخ بازديد : يکشنبه 28 مرداد 1397  2:46:4
تعداد بازديد از اين خبر : 1710
کدخبر : 1526

کليد واژه هاي مرتبط : پاکستان  ;  کراچی  ;