|
نوع خبر 
 
 
افزایش همکاری دانشگاه خلیج فارس با دانشگاه های گرجستان در زمینه آموزش زبان فارسی
رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر گفت: با هدف گسترش همکاری‌های علمی پژوهشی ایران و گرجستان به ویژه برگزاری دوره‌های آموزش زبان فارسی و ایرانشناسی برای دانشجویان گرجستانی، دانشگاه خلیج فارس به عنوان مجری طرح دوره‌های کوتاه‌ مدت ایرانشناسی انتخاب شده است.
افزایش همکاری دانشگاه خلیج فارس با دانشگاه های گرجستان در زمینه آموزش زبان فارسی

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از خبرگزاری ایرنا، عبدالمجید مصلح در این باره افزود: در این راستا هیاتی سه نفره از دانشگاه خلیج فارس با حضور رئیس دانشگاه، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی و مدیر امور بین‌الملل و دانشجویان غیرایرانی از هفتم آذر بازدید و مذاکره با دانشگاه‌های برتر گرجستان را آغاز کردند.
مصلح ادامه داد: در طرح دوره‌های کوتاه‌مدت ایرانشناسی، دو برنامه دوره فشرده ایرانشناسی به مدت دوهفته و دوره پیشرفته ایرانشناسی به مدت یک نیم‌سال پیش‌بینی شده است.
مصلح ادامه داد: محتوای این دوره‌ها شامل آموزش زبان و ادب فارسی، تاریخ ادبیات فارسی، فرهنگ، هنر و معماری ایران و تاریخ و جغرافیای ایران و سایر موضوعات مرتبط است.

رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر گفت: این دوره ها با حمایت و همکاری مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی و رایزنی علمی سفارت ایران در گرجستان برگزار می شود.
وی گفت: نخستین دوره ایرانشناسی دو‌هفته‌ای در اواخر بهمن و اوایل اسفند سال جاری در دانشگاه خلیج فارس برگزار می‌شود.
مصلح افزود: یکی از اهداف برگزاری دوره‌های ترمی امکان گذراندن پایان‌نامه و رساله در حوزه ایرانشناسی به ویژه مطالعات خلیج فارس و زبان و ادب فارسی با راهنمایی مشترک اساتید دانشگاه خلیج فارس و دانشگاههای گرجستان است.
وی ادامه داد: در این ارتباط طرح دوره‌های کوتاه‌مدت ایرانشناسی در برنامه سفر تیرماه سال جاری وزیر علوم به گرجستان توسط لیلا رضایی استاد اعزامی از دانشگاه خلیج فارس و استاد کرسی زبان فارسی دانشگاههای گرجستان ارائه شد و مورد استقبال قرار گرفت.

پایان خبر

جمعه 10 آذر 1396  10:35

 اخبار مرتبط
سه شنبه 26 ارديبهشت 1396  |  برگزاری عصر ادبی به مناسبت بزرگداشت فردوسی در تفلیس
يکشنبه 3 دى 1396  |  زبان فارسی در سایه اجباری شدن تدریس انگلیسی در گرجستان
پنجشنبه 3 خرداد 1397  |  برگزاری نشست ادبی ویژه بزرگداشت حکیم عمرخیام نیشابوری در گرجستان
شنبه 19 خرداد 1397  |  نشست سراسری ایرانشناسان گرجی در تفلیس برگزار شد
آخرين تاريخ بازديد : چهارشنبه 28 شهريور 1397  8:15:39
تعداد بازديد از اين خبر : 1728
کدخبر : 1412

کليد واژه هاي مرتبط : گرجستان  ;