|
نوع خبر 
 
 
ایجاد کرسی زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه منوبه تونس
کرسی زبان و ادبیات فارسی و اتاق ایران‌شناسی با حضور«محمدعلی ربانی»، رئیس مرکز مطالعات فرهنگی - بین‌المللی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و«محمد اسدی‌موحد»، رایزن فرهنگی جمهور اسلامی ایران و نماینده بنیاد سعدی در تونس، طی مراسمی در دانشگاه دولتی منوبه افتتاح شد.
ایجاد کرسی زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه منوبه تونس

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از خبرگزاری ایرنا، امروز 23 آبان ماه همزمان با ایجاد کرسی زبان فارسی، کتابخانه ملاصدرا نیز با کمک رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در این دانشگاه افتتاح شد.
در این مراسم، «حبیب کزدوغلی»، رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی منوبه از تاسیس اتاق ایران شناسی که امکان مطالعه مستقیم و بی‌واسطه منابع درباره ایران و زبان فارسی را برای اساتید دانشجویان فراهم می‌کند، ابراز خرسندی کرد.
وی گفت: با افتتاح اتاق ایران‌شناسی و کتابخانه ملاصدرا، دانشجویان و پژوهشگران تونسی بیش از گذشته می‌توانند با تاریخ، تمدن ایرانی و زبان فارسی آشنا شوند.
از سوی دیگر «محمد اسدی‌موحد»، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و نماینده بنیا سعدی در تونس، حضور اساتید و مسئولان دانشگاه‌های ایران را فرصتی مناسب جهت توسعه ارتباطات علمی و دانشگاهی بین دو کشور برشمرد.
وی ابراز امیدواری کرد که با حضور نمایندگان دانشگاهی ایران در دانشگاه منوبه، موضوع آموزش زبان فارسی و ایران‌شناسی توسعه یابد و فرصت‌های مطالعاتی برای حضور پژوهشگران دانشگاه‌های منوبه در ایران، اعطا شود.
بنا بر اعلام این خبر، دانشگاه منوبه بزرگترین دانشگاه دولتی در تونس است.
سومین مجمع علمی دانشگاهی ایران و جهان عرب از روز شنبه (20 آبان) با حضور 20 عضو عربی و ایرانی مجمع دانشگاه های ایران و کشورهای عربی، در پایتخت تونس آغاز به کار کرد و عصر یکشنبه ٢١ آبان به کار خود پایان داد.
اهمیت همکاری علمی میان ایران و جهان عرب، فرصت ها و چالش های پیش روی همکاری علمی میان طرفین و راه های تشویق تولید علمی مشترک ایران و جهان عرب، از جمله محورهای اصلی این مجمع بود.
در این برنامه که با همکاری مشترک دبیرخانه دائمی گفت و گوهای فرهنگی بین المللی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تونس و دانشگاه 'منوبه' تونس برگزار شد، رئیسان و نمایندگان 11 دانشگاه ایرانی و همتایان آنها از دانشگاه های کشورهای عربی مانند تونس، الجزایر، مغرب، لیبی، لبنان، سوریه و عراق نیز حضور داشتند.

پایان خبر

سه شنبه 23 آبان 1396  12:9

 اخبار مرتبط
سه شنبه 29 دى 1394  |  پایان دهمین دوره آموزش خط نستعلیق در تونس
شنبه 22 مهر 1396  |  سه فایده آموختن زبان فارسی به گفته مشاور معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوشنبه 4 آبان 1394  |  رسانه های بین المللی بسیاری از وقایع جنگ ایران و عراق را با دروغ به تصویر کشیده اند
شنبه 11 مهر 1394  |  بازدید فارسی آموزان تونسی و قطری از بنیاد ایرانشناسی
آخرين تاريخ بازديد : چهارشنبه 27 تير 1397  13:29:51
تعداد بازديد از اين خبر : 1112
کدخبر : 1381

کليد واژه هاي مرتبط : تونس  ;