|
نوع خبر 
 
 
دوره های آزاد زبان فارسی در صربستان با استقبال علاقه مندان به فرهنگ کشورمان آغاز شد
دوره‌های جدید آموزش آزاد رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در صربستان، برای دانش‌آموزان، دانشجویان و علاقمندان به زبان فارسی، با استقبال وافر علاقمندان به زبان و فرهنگ کشورمان آغاز به کار کرد.
دوره های آزاد زبان فارسی در صربستان با استقبال علاقه مندان به فرهنگ کشورمان آغاز شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از خبرگزاری ایرنا، محسن سلیمانی رایزن فرهنگی کشورمان در صربستان در مراسم آغاز این دوره از کلاس های زبان فارسی اظهار داشت: دور‌ه‌های آموزش آزاد زبان فارسی رایزنی فرهنگی در دو گروه دانش‌آموزی و عمومی تشکیل می‌شود که دوره‌ آموزش زبان فارسی برای دانش‌آموزان در راستای برنامه ثبت زبان فارسی به عنوان زبان دوم در دبیرستان‌های صربستان است که به طور اختصاصی در دبیرستان زبان‌های خارجی بلگراد برگزار می‌شود. این کلاس ها تحت نظارت سازمان سنجش برنامه‌های آموزشی صربستان قرار دارد
وی افزود : دوره‌های آموزشی آزاد زبان فارسی رایزنی برای عموم علاقه مندان نیز در محل دانشگاه «مگاترند»، بزرگ ترین دانشگاه خصوصی صربستان و در سه گروه مبتدی، میانی و پیشرفته دایر شده است.
سلیمانی با اشاره به برگزاری موفق دوره‌های پیشین در این دانشگاه اظهار داشت: هدف ما از تشکیل دوره‌های آموزش آزاد زبان فارسی در مراکز دانشگاهی، بالابردن ظرفیت‌های آموزشی و همچنین گسترش همراه با کیفیت آموزش فارسی است. از این رو، در پایان سال تحصیلی، گواهینامه‌های پایان دوره به طور مشترک از سوی دانشگاه مگاترند و رایزنی فرهنگی به شرکت‌کنندگان ارایه می‌شود که بیانگر ارزش و اعتبار علمی این دوره است.
رایزن فرهنگی کشورمان در خصوص برنامه‌های آموزشی و فرهنگی مرتبط با زبان فارسی گفت: علاوه بر تدریس زبان فارسی، در طول این دوره نیز کارگاه‌های متنوع و اختصاصی آموزشی از قبیل کارگاه تقویت مهارت خواندن، گفت و گو، واژه آموزی، دستور و نیز برنامه‌های ادبی و فرهنگی از جمله شب‌های شعر و نقد و نمایش فیلم نیز برنامه‌ریزی شده است.
وی اضافه کرد: همچنین نخستین نشریه آموزشی زبان فارسی ویژه فارسی‌آموزان خارجی با نام نشریه «فانوس فارسی» تهیه و در اختیار فارسی‌‌آموزان این دوره‌ها قرار می‌گیرد که تاکنون پنج شماره از آن منتشر شده که مورد استفاده و استقبال قرار گرفته است.
خاطر نشان می شود که کلاس های آموزش زبان فارسی در دانشگاه بلگراد نیز مطابق برنامه درسی دانشگاه و به صورت واحد انتخابی از ابتدای سال تحصیلی میلادی در حال برگزاری است.
به دلیل استقبال بسیار خوب دانشجویان و نظر مثبت مسئولان دانشکده زبان دانشگاه بلگراد، طرح ارتقای سطح آموزش زبان فارسی در این دانشگاه تصویب شده است که در سال آینده به صورت کرسی مستقل زبان فارسی در این دانشگاه آغاز به کار خواهد کرد.

پایان خبر

يکشنبه 21 آبان 1396  9:54

 اخبار مرتبط
شنبه 18 ارديبهشت 1395  |  دیدارحدادعادل با فارسی آموزان در غرفه بنیاد سعدی
چهارشنبه 7 بهمن 1394  |  تشریح برنامه درسی زبان فارسی برای مسئولان ارشد صربستان
يکشنبه 12 ارديبهشت 1395  |  مرکز آموزشی، فرهنگی ایران در صربستان گشایش یافت
يکشنبه 31 ارديبهشت 1396  |  طنز ایرانی در چهارمین شماره «فانوس فارسی»
آخرين تاريخ بازديد : چهارشنبه 27 تير 1397  13:30:22
تعداد بازديد از اين خبر : 973
کدخبر : 1368

کليد واژه هاي مرتبط : صربستان  ;  بلگراد  ;