|
نوع خبر 
 
 
آموزش زبان فارسی در دانشکده الهیات مارمارا استانبول
رییس دانشکده الهیات مارمارا استانبول در دیدار با وابسته فرهنگی کشورمان از برگزاری دوره‌های آموزش زبان فارسی ویژه دانشجویان رشته الهیات این دانشکده، خبر داد.
آموزش زبان فارسی در دانشکده الهیات مارمارا استانبول

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، عبدالرضا راشد، وابسته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در استانبول ضمن حضور در دفتر ریاست دانشکده الهیات مارمارا با علی کوسه، رییس این دانشکده، دیدار و گفت‌وگو کرد.

علی کوسه در سخنانی، از همکاری مشترک پیشین در حوزه‌های مختلف دینی میان ایران و ترکیه  قدردانی و ابراز امیدواری کرد که این دیدار سرآغازی برای توسعه روابط علمی با دانشکده الهیات مارمارا باشد.

رییس دانشکده الهیات مارمارا با تأکید بر ضرورت آموزش زبان فارسی در استانبول گفت: در سال تحصیلی جدید، با توجه به ضرورت یادگیری زبان فارسی برای دانشجویان رشته الهیات، اقدام به برگزاری کلاس‌های آموزش زبان فارسی کردیم.

در ادامه، عبدالرضا راشد به فعالیت‌های وابستگی فرهنگی کشورمان در حوزه‌های فرهنگی، دینی، آموزش زبان فارسی اشاره و بر لزوم توسعه همکاری‌های فی مابین دو کشور تأکید کرد.

وابسته فرهنگی کشورمان در استانبول با اشاره به دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های علمی و دانشگاهای گفت: این دستاوردها مرهون گام برداشتن در سایه قرآن کریم، آموزه‌های ناب اسلام و هدایت رهبری دینی و هوشمندانه آن است.

وی ضمن تشریح قدمت مناسبات فرهنگی ـ دانشگاهی بین دو کشور، به برگزاری دوره‌های آموزش زبان فارسی در دانشگاه مارمارا استانبول اشاره و تصریح کرد: دوره‌های آموزش زبان فارسی این دانشگاه با شرکت بیش‌از 190 فارسی‌آموز نشان از اهتمام و توجه ویژه رییس دانشکده الهیات مارمارا به روابط فرهنگی و دانشگاهی بین دو کشور است.

عبدالرضا راشد در ادامه سخنان خود، از اساتید دانشکده الهیات مارمارا برای شرکت در دومین همایش بین‌المللی «اسلام و دموکراسی» که از سوی پژوهشکده اندیشه و فرهنگ اسلامی برگزار خواهد شد، دعوت به عمل آورد.

در ادامه این دیدار، طرفین بر برگزاری کارگاه‌های آموزشی و کنفرانس‌های علمی در ایران و ترکیه تأکید کردند.

پایان خبر

چهارشنبه 10 آبان 1396  15:5

 اخبار مرتبط
يکشنبه 2 اسفند 1394  |  پایان دوره دانش‌افزایی زبان فارسی در استانبول
چهارشنبه 28 بهمن 1394  |  اعطای گواهینامه به فارغ‌التحصیلان فارسی آموز در استانبول
يکشنبه 10 ارديبهشت 1396  |  آموزش زبان فارسی در استانبول
سه شنبه 22 اسفند 1396  |  برگزاری مرحله مقدماتی پنجمین دوره المپیاد زبان فارسی در ترکیه
آخرين تاريخ بازديد : چهارشنبه 27 تير 1397  18:22:59
تعداد بازديد از اين خبر : 974
کدخبر : 1354

کليد واژه هاي مرتبط : استانبول  ;  مارمارا  ;