|
نوع خبر 
 
 
آغاز سیزدهمین دوره آموزش زبان فارسی در گرجستان
سیزدهمین دوره آموزش زبان و ادبیات فارسی به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تفلیس و نماینده بنیاد سعدی، آغاز شد.
آغاز سیزدهمین دوره آموزش زبان فارسی در گرجستان

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، همزمان با بزرگداشت حافظ شیرازی، آیین افتتاحیه سیزدهمین دوره عمومی آموزش زبان فارسی، 20 مهرماه با حضور مجتبی کامران‌فرد، رایزن فرهنگی کشورمان و نماینده بنیاد سعدی ، استادها و فارسی آموزان در محل رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تفلیس، برگزار شد.

کامران‌فرد در سخنانی در این مراسم، با اشاره به جایگاه و اهمیت زبان فارسی گفت: اولین قدم برای مطالعه و آشنایی با فرهنگ و تمدن جوامع، دانستن زبان و شیوه گفت‌وگوی آنهاست و با توجه به اینکه ایران و گرجستان از گذشته در یک حوزه تمدنی قرار گرفته‌اند، آشنایی و فراگیری زبان فارسی مهمترین عامل در ایجاد ارتباط و بهره‌گیری از تاریخ گذشته دو کشور است.

رایزن فرهنگی کشورمان افزود: آموختن زبان و ادبیات سایر کشورها در واقع آشنایی با دنیایی فراتر از مرزهای جغرافیایی است که در این فرآیند آموزشی، آموختن زبان فارسی ارتباطی دو جانبه است.

وی ادامه داد: بی‌شک تعامل و مشارکت دو طرف در فراگیری، رمز موفقیت بوده و نتایج ماندگاری به همراه خواهد داشت.

کامران‌فرد یادآور شد: رایزنی فرهنگی ایران تلاش دارد تا با استفاده از امکانات نوین آموزشی، انگیزه بیشتری را ایجاد کرده و در دوره‌های آتی، افراد بیشتری متقاضی ثبت نام در دوره‌های آموزش زبان فارسی باشند.

پس از آن، عباس جاهدجا، استاد زبان و ادبیات فارسی اعزامی از دانشگاه پیام نور کشورمان گفت: فراگیری زبان فارسی باعث آشنایی با تاریخ کهن و پُر افتخار ایران می‌شود و با انگیزه‌ای بیشتر آثار و مفاخر ادبی ایران را مطالعه خواهید کرد.

بنابر اعلام این خبر، سیزدهمین دوره عمومی آموزش زبان فارسی در سه سطح پایه، مقدماتی و متوسطه به منظور آموزش و توسعه زبان فارسی در گرجستان، برگزار می‌شود.

پایان خبر

 

يکشنبه 23 مهر 1396  16:39

 اخبار مرتبط
سه شنبه 26 ارديبهشت 1396  |  برگزاری عصر ادبی به مناسبت بزرگداشت فردوسی در تفلیس
جمعه 10 آذر 1396  |  افزایش همکاری دانشگاه خلیج فارس با دانشگاه های گرجستان در زمینه آموزش زبان فارسی
يکشنبه 3 دى 1396  |  زبان فارسی در سایه اجباری شدن تدریس انگلیسی در گرجستان
پنجشنبه 3 خرداد 1397  |  برگزاری نشست ادبی ویژه بزرگداشت حکیم عمرخیام نیشابوری در گرجستان
آخرين تاريخ بازديد : چهارشنبه 28 شهريور 1397  14:33:53
تعداد بازديد از اين خبر : 1779
کدخبر : 1327

کليد واژه هاي مرتبط : گرجستان  ;