|
نوع خبر 
 
 
پایان دوره آموزش زبان فارسی در دانشگاه روهیلکند هند
دوره آموزش زبان و ادبیات فارسی، با همکاری خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در دانشگاه روهیلکند هند، پایان یافت
پایان دوره آموزش زبان فارسی در دانشگاه روهیلکند هند

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، همزمان با پایان دوره آموزش زبان فارسی در دانشگاه روهیلکند هند، مراسمی با حضور حجت‌الله عابدی، معاون رایزن فرهنگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دهلی‌نو، آبهای کومار سینگ، رییس مرکز مطالعات هند و ایران، اساتید و دانشجویان فارسی در محل مرکز مطالعات هند و ایران در دانشگاه روهیلکند شهر بریلی هند برگزار شد.

آبهای کومار سینگ در سخنانی، تاریخچه مختصری از تأسیس مرکز مطالعات هند و ایران توسط خانه فرهنگ کشورمان در دهلی‌نو ارائه و از حمایت‌های این نمایندگی فرهنگی تشکر کرد.

رییس مرکز مطالعات هند و ایران در دانشگاه روهیلکند مهمترین فعالیت‌های این مرکز را آموزش زبان فارسی، راهنمایی و هدایت انجام مطالعات و همچنین، چاپ نشریه مطالعاتی «میترا» در حوزه هند و ایران عنوان کرد.

زبان فارسی؛ میراث دیرینه مشترک هند و ایران

عابدی، وابسته فرهنگی کشورمان در دهلی‌نو نیز، در سخنانی اهمیت زبان فارسی از دو منظر مفاهیم و جایگاه آن در میراث مشترک هند و ایران را بیان کرد و گفت: هر فعالیت علمی که انجام می‌دهیم و هر آموزشی که کسب می‌کنیم باید برای تعالی فکرمان باشد که ادبیات غنی فارسی، سرشار از این مفاهیم است.

وی به زبان فارسی به عنوان میراث دیرینه مشترک هند و ایران به ویژه تاریخ 700 ساله حضور این زبان شیرین به عنوان زبان رسمی و دیوانی در هند، اشاره کرد.

اس بی لال، رییس گروه تاریخ دانشگاه روهیلکند و عضو مجمع قانونگذاری ایالت اوتارپرادش ضمن تقدیر از برگزارکنندگان و حمایت‌های رایزنی فرهنگی کشورمان، بر تلاش دانشجویان جهت تقویت و تحکیم روابط هند و ایران با به کارگیری زبان فارسی تأکید کرد.

در ادامه این مراسم، گواهینامه 20 تن از زبان‌آموزان سطح 1 و 2 اعطاء شد و عابدی، وابسته فرهنگی کشورمان در دهلی‌نو در خصوص اهم فعالیت‌های نمایندگی فرهنگی کشورمان به ویژه در زمینه گسترش روابط هند و ایران با خبرنگاران محلی روزنامه‌های تایمز آو ایندیا، آماراوجالا و جاگران، گفت‌وگو کرد.

پایان خبر

 

شنبه 11 شهريور 1396  16:43

 اخبار مرتبط
يکشنبه 26 دى 1395  |  آغاز دوره جدید آموزش زبان فارسی در بمبئی
يکشنبه 17 ارديبهشت 1396  |  زبان فارسی در دانشگاه‌های هند تدریس می‌شود
شنبه 7 اسفند 1395  |  آموزش زبان فارسی در دانشگاه دهلی‌نو
شنبه 6 شهريور 1395  |  حضور در ایران مهم‌ترین اتفاق زندگیم بود
آخرين تاريخ بازديد : دوشنبه 29 مرداد 1397  19:34:40
تعداد بازديد از اين خبر : 2490
کدخبر : 1262

کليد واژه هاي مرتبط : هند  ;  دهلی نو  ;