|
نوع خبر 
 
 
برگزاری کارگاه علمی ارتقای مهارت‌های زبان فارسی در عمان
کارگاه علمی ارتقای مهارت‌های زبان فارسی به همت مرکز آموزش زبان فارسی رایزنی فرهنگی ایران در عمان، برگزار شد.
برگزاری کارگاه علمی ارتقای مهارت‌های زبان فارسی در عمان

کارگاه علمی ارتقای مهارت‌های زبان فارسی به همت مرکز آموزش زبان فارسی رایزنی فرهنگی ایران در عمان، برگزار شد.

به گزارش  روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، کارگاه علمی ارتقای مهارت‌های زبان فارسی، ویژه ادیبان و صاحبان قلم عمانی، با هدف تقویت روابط فرهنگی و تحکیم پیوندهای دوستی میان دو کشور به همت مرکز آموزش زبان فارسی (وابسته به رایزنی فرهنگی ایران در عمان) برگزار شد.

در این کارگاه علمی، اکبری رایزن فرهنگی کشورمان در سخنانی، ضمن تشکر از مسئولان باشگاه فرهنگی عمان بر لزوم تقویت روابط فرهنگی دو کشور با توجه به فضای فرهنگی نخبگان عمانی تأکید کرد.

وی همچنین زبان فارسی را سرمایه بزرگ این ارتباطات خواند و گفت: فارسی، زبان فرهنگ و اخلاق و تمدن است و آموختن آن به شناخت بیشتر روابط تاریخی دو کشور کمک می‌کند.

در این کارگاه سه روزه که با همکاری باشگاه فرهنگی کشور عمان انجام شد، موضوعات آشنایی کلی با مشخصه‌های زبان فارسی، ویژگی‌های مشترک میان زبان‌های عربی و فارسی، تمرین مهارت‌های ادبی فارسی، صرف افعال و متن‌خوانی، فراگیری واژگان و جمله‌سازی در زبان فارسی، تشریح فرهنگ زبان فارسی و ویژگی‌های تمایزبخش دو زبان عربی و فارسی، تدریس شد.

بنا بر اعلام این خبر، مرکز آموزش زبان فارسی رایزنی فرهنگی ایران در عمان با همکاری باشگاه فرهنگی این کشور، با هدف زمینه‌سازی برای آشنایی با گنجینه‌های تاریخی و فرهنگی و ادبی عربی و فارسی، و نیز آموزش واژگان مشترک میان زبان‌های عربی و فارسی در ادبیات این دو زبان، به برقراری و توسعه ارتباط با مؤسسه‌های غیردولتی فعال در حوزه دانش‌های زبان و ادبیات فارسی می‌پردازد.

پایان خبر

سه شنبه 31 مرداد 1396  12:34

 اخبار مرتبط
شنبه 5 اسفند 1396  |  معرفی و‌ نمایش کتاب های آموزش زبان فارسی بنیاد سعدی در نمایشگاه مسقط عمان
دوشنبه 19 تير 1396  |  کرسی زبان فارسی در دانشگاه خلیج عمان راه‌اندازی می‌شود
يکشنبه 15 مرداد 1396  |  کرسی زبان فارسی در دانشگاه خلیج عمان راه‌اندازی می‌شود
چهارشنبه 29 آذر 1396  |  زبان فارسی در دانشگاه آلمانی در عمان آموزش داده می‌شود
آخرين تاريخ بازديد : سه شنبه 30 مرداد 1397  4:57:59
تعداد بازديد از اين خبر : 1947
کدخبر : 1251

کليد واژه هاي مرتبط : عمان  ;