|
نوع خبر 
 
فارسی آموز تونسی در گفت‌وگو با تسنیم
 شیفتگی تونسی‌ها به خاندان نبوت
أیمان‌الشریف فارسی آموز تونسی می‌گوید:‌ شیفتگی مردم مالکی مذهب تونس به خاندان نبوت به اندازه‌ای است که اگر مادری فرزند دوقولوی پسری به دنیا بیاورد‌، نام آن‌ها را حسن و حسین می‌گذارد.
چهارشنبه 4 مرداد 1396  15:38
گزارش اختصاصی روزنامه ایران از تهرانگردی فارسی آموزان بنیاد سعدی
 صدای اشتیاق فارسی آموزان در قلب پایتخت
ادبیات فارسی و آموزش زبان فارسی برای خواندن کتاب‌های نویسندگان و شاعران ایرانی، شاید برای ما که در ایران زندگی می‌کنیم، کاری سطحی و ساده باشد، اما خواندن ابیاتی از شعرای کلاسیک و مدرن ایران برای بسیاری از غیر ایرانیان آرزویی است که آنها را به یادگیری زبان فارسی سوق می‌دهد و وقتی کمی از آب این دریای بیکران می‌چشند، دیگر حاضر نیستند که آن را ادامه ندهند و به تبع آن به دیدن ایران بسیار علاقه‌مند می‌شوند.
چهارشنبه 4 مرداد 1396  11:27
نگاهی به وضعیت زبان فارسی در هند؛
 تأسیس کرسی­‌های زبان عِبری با حمایت آمریکا در هند، چراغ ۱۳۰ دپارتمان فارسی خاموش شد
خبرگزاری تسنیم که پیش از این، طی مطلبی با تیتر«بارقه های امید در هندوستان/توجه مردم هندوستان به ادبیات دفاع مقدس در سال های اخیر » وضعیت زبان فارسی در هندوستان را بررسی کرده بود، اکنون در گزارشی دیگر، نگاهی آسیب شناسانه به زبان فارسی در این کشور داشته است. این گزارش نیز همچون مطلب پیشین با استناد به «شناخت نامه زبان فارسی در جهان» بنیاد سعدی تهیه شده است که در ادامه می خوانید:
يکشنبه 1 مرداد 1396  14:55
نگاهی به وضعیت زبان فارسی در هند؛
 بارقه‌های امید فارسی در هند، توجه مردم هندوستان به ادبیات دفاع مقدس در سال‌های اخیر
خبرگزاری تسنیم با بهره گیری از «شناخت نامه زبان فارسی در جهان» ، که به کوشش معاونت بین الملل بنیاد سعدی تهیه شده است ، گزارشی از وضعیت زبان فارسی در هند منتشر ساخته است که در ادامه می خوانید:
سه شنبه 27 تير 1396  16:17
 دمی با ستاره سپهر سخن، «صائب تبریزی»
به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، «سیدجواد جلالی کیاسری» وابسته فرهنگی ایران در آلماتی قزاقستان در یادداشتی برای خبرگزاری مهر، به بررسی شعر و کارنامه ادبی «صائب تبریزی»، از بزرگان دانش و فرهنگ ایران زمین در قرون گذشته پرداخته است. متن این یادداشت در زیر از نظر مخاطبان می‌گذرد:
شنبه 24 تير 1396  14:8
8 9 10 11 12 13
 نتایج 40 - 45 از تعداد 115  خبر