|
نوع خبر 
 
تسنیم گزارش می‌دهد؛
 چراغی که ده سال برای آموزش فارسی در بلاروس روشن است
زبان فارسی در بلاروس پیشینه‌ای ده ساله دارد،‌ اما با این وجود از وضعیت خوبی برخوردار است،‌ هر چند هنوز راه درازی برای رسیدن به نقطه مطلوب در پیش است.
سه شنبه 11 مهر 1396  13:8
نگاهی به حضور زبان فارسی در میان مردم جنوب آسیا؛
 اینجا هنوز «فارسی» را فراموش نکرده‌اند
گفته می‌‌شود حدود ۲۰ هزار واژه فارسی هنوز در زندگی روزمره مردم بنگلادش حضور دارد. پیوند مردم این کشور با زبان فارسی و فرهنگ ایرانی، پیوندی عمیق است که حاصل آن، میراثی ماندگار از آثار ارزشمند به زبان فارسی است.
چهارشنبه 5 مهر 1396  10:35
برای نخستین بار؛
 فارسی‌ زبان خارجی‌ دوم برنامه درسی‌ دانشگاه سالامانکا در اسپانیا شد
به دنبال امضای تفاهمنامه همکاری بین دانشگاه سالامانکا و رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا ، برای اولین بار زبان فارسی به عنوان زبان خارجی دوم، جزء برنامه های درسی دانشجویان دانشکده زبان شناسی دانشگاه سالامانکا قرار گرفت.
شنبه 1 مهر 1396  16:0
مصاحبه اختصاصی روزنامه جوان با فارسی‌آموز پاکستانی حاضر در دوره دانش‌افزایی زبان فارسی بنیاد سعدی:
 «آرامش‌» و «امنیت» پررنگ‌ترین ویژگی‌ ایران اسلامی است
شهزاد احمد، مهمان پاکستانی حاضر در هشتاد و چهارمین دوره دانش‌افزایی زبان فارسی بنیاد سعدی معتقد است اگر بخواهیم تعریفی از ایران به دنیا ارائه دهیم، استقرار «آرامش‌» و «امنیت» پررنگ‌ترین ویژگی‌های این کشور اسلامی به شمار می‌آیند. در حاشیه بازدید از موزه ملی ملک واقع در جنب ساختمان امور خارجه، فرصتی پیش آمد که با جوان شوخ‌طبع و با اخلاق پاکستانی گپ‌و گفتی داشته باشیم.
چهارشنبه 22 شهريور 1396  13:33
گزارش تسنیم درباره وضعیت زبان فارسی در اتریش؛
 کم‌توجهی والدین ایرانی برای آموزش زبان فارسی به فرزندان خود در اتریش
خبرگزاری تسنیم با استفاده از «شناخت نامه زبان فارسی در جهان» که توسط معاونت بین الملل بنیاد سعدی تهیه شده است، گزارشی از وضعیت زبان فارسی در اتریش تهیه کرده است. مقاله مربوط به اتریش در «شناخت نامه زبان فارسی در جهان» را زهرا سالمی تهیه کرده است. گزارش را در ادامه می­ خوانید:
سه شنبه 21 شهريور 1396  10:47
5 6 7 8 9 10
 نتایج 25 - 30 از تعداد 115  خبر