|
نوع خبر 
 
گزارش اختصاصی تسنیم از وضعیت زبان فارسی در گرجستان؛
 زبان فارسی در سایه اجباری شدن تدریس انگلیسی در گرجستان
خبر گزاری تسنیم در گزارش خود از وضعیت زبان فارسی در گرجستان که با استفاده از «شناخت نامه زبان فارسی در جهان» بنیاد سعدی تهیه کرده است، آورده است که سابقه تدریس زبان فارسی در کشور گرجستان (به‌صورت علمی و دانشگاهی) به سال ۱۹۱۸ میلادی بر می­‌گردد که کرسی زبان فارسی در دانشگاه دولتی تفلیس (ایوانه جاواخیشویلی) تشکیل و تا به امروز به کار خود ادامه داده است. مقاله گرجستان «شناخت نامه زبان فارسی در جهان» بنیاد سعدی را ثریا خرمی تالیف کرده است. ادامه این گزارش را می خوانید:
يکشنبه 3 دى 1396  10:55
گزارش اختصاصی تسنیم از وضعیت زبان فارسی در قرقیزستان؛
 ردپای زبان و ادب فارسی در سرزمین‌های شمال شرقی آسیای مرکزی
خبرگزاری قرقیزستان با بهره گیری از «شناخت نامه زبان فارسی در جهان» که توسط معاونت بین الملل بنیاد سعدی تهیه شده است، گزارشی مفصل از وضعیت زبان فارسی در کشور قرقیزستان منتشر کرده است که در ادامه می خوانید:
سه شنبه 28 آذر 1396  13:57
گزارش اختصاصی تسنیم از تاریخچه حضور فارسی در چین؛
 فارسی در چین؛ از حیات 2600 ساله تا ورود اسلام بر بال‌های یک زبان
خبرگزاری تسنیم با استفاده از «شناخت نامه زبان فارسی در جهان» ، که توسط معاونت امور بین الملل بنیاد سعدی، تالیف شده است؛ گزارشی مفصل از تاریخچه زبان فارسی در کشور چین منتشر کرده است که در ادامه می خوانید:
جمعه 24 آذر 1396  13:39
گزارش اختصاصی تسنیم از وضعیت زبان فارسی در سوئد؛
 چرا زبان فارسی به عنوان یک زبان مرده در کشورهای اسکاندیناوی تدریس می‌شد؟
خبرگزاری تسنیم با استفاده از «شناخت نامه زبان فارسی در جهان» که توسط معاونت امور بین الملل بنیاد سعدی تالیف شده است؛ گزارش از وضعیت زبان فارسی در کشور سوئد تهیه کرده است که در ادامه می خواند:
شنبه 11 آذر 1396  11:58
 چرا و چطور خارجی‌ها فارسی یاد می‌گیرند؟
روزنامه آسمان آبی، در تاریخ سه شنبه 30 آبان ماه، به کمک محتوایی که بنیاد سعدی در اختیارش قرار داده، پرونده ای در خصوص آموزش زبان فارسی در جهان منتشر ساخته است. یکی از این مطالب، یادداشت سعید صفری، استاد اعزامی بنیاد سعدی در دانشگاه بلگراد است که با نگاهی اجمالی به مسائل آموزش زبان فارسی برای غیر فارسی زبانان و علت تمایل آنها به یادگیری این زبان پرداخته است. این گزارش را در ادامه می خوانید:
سه شنبه 30 آبان 1396  10:37
2 3 4 5 6 7
 نتایج 10 - 15 از تعداد 115  خبر