|
نوع خبر 
 
 بزرگداشت فردوسی در ترکمنستان با حضور معلمان و فارسی آموزان برگزار شد
نشست بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی به همت رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در عشق آباد ترکمنستان با حضور رایزن فرهنگی و نماینده بنیاد سعدی و جمعی از محققان و معلمان و فارسی آموزان برگزار شد.
چهارشنبه 9 خرداد 1397  14:43
مدیرگروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه بانوان لاهور در گفت‌وگو با ایبنا:
 سیاست خاصی پیش گرفته شده که زبان فارسی را در دنیا کاهش دهند
فلیحه‌زهرا کاظمی می‌گوید: قبلا تقریبا 300 کرسی زبان فارسی در دانشکده‌های مختلف ایالت پنجاب داشتیم که این روزها به 150 رسیده است و به نظر من علت آن هم این است که دولت ایران برای پیشرفت زبان فارسی کم‌لطفی می‌کند.
دوشنبه 7 خرداد 1397  14:11
 آیین روز پاسداشت زبان فارسی و جشن فارغ التحصیلی در اسلام آباد پاکستان برگزارشد
آیین بزرگداشت حماسه سرای بلندآوازه ایران و شاعر پارسی گوی، حکیم ابوالقاسم فردوسی و روز پاسداشت زبان فارسی به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران اسلام آباد و مرکز تحقیقات فارسی ایران و پاکستان و نماینده بنیاد سعدی با مشارکت بخش زبان و ادبیات فارسی دانشگاه ملی زبان‌های نوین اسلام آباد با حضور اساتید و دانشجویان فارسی در محل سالن اتاق ایرانشناسی این دانشگاه برگزار شد.
شنبه 5 خرداد 1397  11:50
 مراسم فارغ التحصیلی دانشجویان زبان و ادبیات فارسی دانشگاه ارزروم ترکیه برگزار شد
مراسم جشن فارغ التحصیلی دانشجویان زبان و ادبیات فارسی دانشگاه آتاتورک ارزروم با سخنرانی استادان این دانشگاه در خصوص اهمیت ادبیات فارسی و تقارب فرهنگ ایران و ترکیه برگزار شد.
پنجشنبه 3 خرداد 1397  15:26
 برگزاری نشست ادبی ویژه بزرگداشت حکیم عمرخیام نیشابوری در گرجستان
به مناسبت بزرگداشت شاعر بزرگ ایران‌زمین، خیام نیشابوری، طی مراسمی یاد و نام این حکیم بزرگ در دانشگاه دولتی تفلیس گرجستان گرامی داشته شد.
پنجشنبه 3 خرداد 1397  12:53
2 3 4 5 6 7
 نتایج 10 - 15 از تعداد 880  خبر