|
نوع خبر 
 
 
با محوریت اشعار نعیم فراشری برگزار شد؛
شب شعر فارسی در آلبانی
رایزنی فرهنگی و نماینده بنیاد سعدی ایران در آلبانی، آیین نقالی تحت عنوان «شب شعر فارسی با محویت اشعار نعیم فراشری»، شاعر ملی آلبانی، را با استقبال گسترده اهالی فرهنگ و هنر و ادب در شهر کورچای این کشور برگزار کرد.
شب شعر فارسی در آلبانی

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از  سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در این مراسم هنرمندان مشهور و شاخص آلبانی همچون مارگاریتا جپا، گولیلم رادویا، رایموندا بولکو، دیمیتری ارگوتسکا، زامیرا کیتا، کریستیان کوروشی و لیدا رادویا نقش‌آفرینی کردند و در مدت بیش از یک و نیم ساعت کل اشعار کتاب «تخیلات» فراشری را نقالی کردند.

این برنامه در میدان مرکزی بازار قدیمی شهر کورچا برگزار شد که توسط شهرداری تزئین شده بود. شهرداری کورچا، تئاتر ملی آلبانی و مرکز تئاتر شهر کورچا از همیاران رایزنی فرهنگی ایران در اجرای این برنامه بودند.

در پایان مراسم کتاب «تخیلات» نعیم فراشری و فیلم مستند «ایران از نگاه من» که به تازگی توسط گروه مستندساز آلبانیایی‌ در تهران تولید شده، بین شرکت کنندگان در این مراسم توزیع شد.

گفتنی است، اجرای نقالی شعرهایی با موضوعاتی از قبیل خدا، خلقت، معاد، خانواده، آسمان و ... این آیین را به یک مراسم کاملاً دینی و مذهبی تبدیل کرد به گونه ای که مفتی شهر کورچا و دیگر مفتیان آلبانیایی که در مراسم حضور داشتند، از این شب شعر به عنوان مراسم دینی و اخلاقی فوق‌العاده یاد کردند.

پایان خبر

چهارشنبه 23 خرداد 1397  16:2

 اخبار مرتبط
دوشنبه 29 خرداد 1396  |  خیام یک هویت وجودی دارد
يکشنبه 28 خرداد 1396  |  شب شعر فارسی در پایتخت فرهنگی آلبانی برگزار شد
شنبه 12 اسفند 1396  |  بزرگداشت شاعر پارسی گوی آلبانیایی در تهران
سه شنبه 16 مرداد 1397  |  جاذبه های زبان فارسی از نگاه یک استاد زبان فارسی آلبانیایی
آخرين تاريخ بازديد : پنجشنبه 29 شهريور 1397  0:47:9
تعداد بازديد از اين خبر : 3245
کدخبر : 1728

کليد واژه هاي مرتبط : آلبانی  ;