|
نوع خبر 
 
 
نشست ستاد سیاست‌گذاری المپیاد زبان و ادبیات فارسی باکو
اولین نشست ستاد هماهنگی و سیاست‌گذاری ششمین المپیاد زبان و ادبیات فارسی ـ باکو، در رایزنی فرهنگی ایران در جمهوری آذربایجان برگزار شد.
نشست ستاد سیاست‌گذاری المپیاد زبان و ادبیات فارسی باکو

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در نخستین جلسه ستاد هماهنگی و سیاست‌گذاری ششمین المپیاد زبان و ادبیات فارسی ـ باکو که با همکاری دانشگاه دولتی باکو در محل رایزنی فرهنگی کشورمان در آذربایجان برگزار شد، اصغر فارسی، رایزن فرهنگی کشورمان، مهدی کاظم‌اف، رییس کرسی زبان و ادبیات فارسی دانشگاه دولتی باکو و جمعی از نخبگان و اساتید این دانشگاه همچون توفیق جهانگیراف، جوانشیر محمداف، عصمت محمدآوا، آیگون علیزاده و رستم لازم‌اف، حضور داشتند.

رایزن فرهنگی کشورمان در این نشست بر ضرورت ایجاد هماهنگی و تنظیم چارچوبی مشخص برای برگزاری ششمین دوره المپاد «زبان و ادبیات فارسی» در باکو تأکید کرد.

فارسی همچنین با اشاره بر اجرای دقیق و منطبق بر استانداردهای موجود برای برگزاری المپیاد زبان و ادبیات فارسی، گفت: اجرای این المپیاد به منظور تشویق و ترغیب دانشجویان و دوستداران زبان و ادبیات فارسی به این زبان، با اهمیت و ضروری است.

سپس مهدی کاظم‌اف، رییس کرسی زبان و ادبیات فارسی دانشگاه دولتی باکو، ضمن ابراز خرسندی از تصمیم اتخاذ شده برای برگزاری ششمین دوره المپیاد زبان و ادبیات فارسی در جمهوری آذربایجان توسط رایزنی فرهنگی ایران و دانشگاه دولتی باکو، ابراز کرد: اجرای چنین برنامه‌هایی در رابطه با همکاری‌های فرهنگی و علمی فیمابین دو کشور در حوزه زبان و ادبیات فارسی تأثیر بسزایی خواهد داشت.

وی همچنین ضمن اعلام آمادگی مجموعه دانشگاهی خود و اتاق ایران دانشگاه دولتی باکو برای اجرای هر چه بهتر این دوره، گفت: ما باید تمام تلاش خود را برای هر چه بهتر برگزارشدن این دوره از المپیاد به کار بگیریم.

در پایان این نشست پس از بحث و گفت‌وگوهای به عمل آمده، مقرر شد تا طی ماه میلادی جاری کمیته اجرایی در رابطه با تعیین و تنظیم سؤالات، سطح‌بندی و همچنین اطلاع‌رسانی و ثبت‌نام از علاقمندان اقدام لازم را به عمل آورند.

گفتنی است؛ هم‌اکنون ۱۲۰ دانشجو در سه مقطع لیسانس، فوق‌لیسانس و دکترا در بخش زبان و ادبیات فارسی دانشگاه دولتی باکو در حال فراگیری زبان و ادبیات فارسی هستند. همچنین در برخی از دانشگاه‌ها از قبیل دانشگاه خزر، دانشگاه دولتی لنکران، دانشگاه دولتی گنجه و برخی دیگر از مراکز علمی جمهوری آذربایجان، زبان و ادبیات فارسی به عنوان درس اختیاری یا اجباری تدریس می‌شود. در این راستا در نظر گرفته شده تا این گروه از دانشجویان بر اساس سطوح تعیین‌شده ابتدایی، متوسطه و عالی، در ششمین المپیاد زبان و ادبیات فارسی شرکت داده شوند.

پایان خبر

شنبه 23 دى 1396  10:42

 اخبار مرتبط
يکشنبه 3 ارديبهشت 1396  |  تجلیل از پیشکسوت زبان فارسی در جمهوری آذربایجان
سه شنبه 2 شهريور 1395  |  پایان دوره دانش‌افزایی زبان فارسی برترین های المپیاد گرجستان و آذربایجان
شنبه 3 تير 1396  |  آزمون نهایی دوره های آموزشی زبان فارسی در باکو برگزار شد
سه شنبه 29 دى 1394  |  پنجمین دوره المپیاد زبان و ادبیات فارسی در باکو برگزار می‌شود
آخرين تاريخ بازديد : جمعه 29 تير 1397  13:7:19
تعداد بازديد از اين خبر : 782
کدخبر : 1498

کليد واژه هاي مرتبط : آذربایجان  ;