|
نوع خبر 
 
 
حضور نماینده بنیاد سعدی و کتاب های آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان در نمایشگاه کتاب تونس
بنیاد سعدی با معرفی کتاب های جدید تالیفی در حوزه آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان در نمایشگاه کتاب تونس حضور یافت و مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت.
حضور نماینده بنیاد سعدی و کتاب های آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان در نمایشگاه کتاب تونس

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، زهرا عامری، دانش آموخته زبان و ادبیات فرانسه و کارشناس حوزه کشورهای عربی که به عنوان نماینده بنیاد سعدی و به دعوت رایزنی فرهنگی ایران درتونس در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی تونس حضور یافت، از استقبال و توجه مخاطبان این نمایشگاه از کتاب های جدید آموزش زبان فارسی خبر داد.

وی با اشاره به معرفی بنیاد سعدی به «شکری مبخوت » برنده جایزه بوکرعربی بخاطر رمان «ایتالیانی » و بهترین نویسنده عرب در سال جاری، گفت: آقای مبخوت ضمن اظهار علاقه بسیار به کشور ایران و ادبیات ما، از فعالیت های بنیاد سعدی برای گسترش زبان و ادبیات فارسی تقدیر کرد و بنیاد سعدی نیز یک جلد کتاب دو زبانه « خمره» را به ایشان تقدیم کرد.

عامری  به حضور فارسی آموزان در غرفه ایران اشاره کرد و گفت: سندس مرزوقی و عایشه مرزوقی از جمله فارسی آموزانی بودند که درمدت نمایشگاه کتاب، در غرفه ایران حضور داشتند و سندس مرزوقی که سال گذشته در دوره دانش افزایی بنیاد سعدی شرکت کرده بود و اکنون مدرس زبان فارسی در تونس است و علاقمند است تا امسال در دوره دانش افزایی استادان شرکت کند.

کارشناس حوزه  کشورهای عربی بنیاد سعدی همچنین به دیدارهای خود با ناشران و مولفان تونسی اشاره کرد و گفت: با چندین مولف که کتاب ها و رمان هایشان تاکنون به زبان فارسی ترجمه نشده است و بسیار علاقمند به ایران و زبان فارسی هستند، گفت وگو و مقرر شد تا کتاب هایشان در ایران به فارسی ترجمه و چاپ شود.

وی همچنین از رونمایی کتاب «رحلۀ بألف رحلۀ» ( یک سفر برابر با هزار سفر) نوشته مونا بعزاوی خبر داد که درباره حضورش در دوره دانش افزایی بنیاد سعدی و دیدن ایران و زبان فارسی است، خبر داد و گفت: خانم بعزاوی این کتاب را براساس سفرش به ایران و دوره دانش افزایی و دیدارش با رییس بنیاد سعدی و همچنین سفر به شهرهای ایران نوشته است و یک نسخه از این کتاب را به رییس بنیاد سعدی اهدا کرد.

عامری خاطر نشان کرد که فعالیت های آقای اسدی موحد، رایزنی فرهنگی ایران در تونس و نماینده بنیاد سعدی در امر آموزش و گسترش زبان فارسی در برگزاری هرچه بهتر نمایشگاه و معرفی آثار ایران و زبان فارسی بسیار چشمگیر و موثر بوده است.

سی و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تونس (2018) که از  17 فروردین 1397 با شعار "بخوانیم، تا دو بار زندگی کنیم (نقرأ، لنعیش مرّتین)" در پایتخت این کشور افتتاح شد، روز گذشته 26 فروردین بعد از 10 روی فعالیت به کار خود پایان داد.

پایان خبر

 

دوشنبه 27 فروردين 1397  13:23

 اخبار مرتبط
سه شنبه 29 دى 1394  |  پایان دهمین دوره آموزش خط نستعلیق در تونس
شنبه 22 مهر 1396  |  سه فایده آموختن زبان فارسی به گفته مشاور معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوشنبه 4 آبان 1394  |  رسانه های بین المللی بسیاری از وقایع جنگ ایران و عراق را با دروغ به تصویر کشیده اند
شنبه 11 مهر 1394  |  بازدید فارسی آموزان تونسی و قطری از بنیاد ایرانشناسی
آخرين تاريخ بازديد : چهارشنبه 28 شهريور 1397  22:27:46
تعداد بازديد از اين خبر : 499
کدخبر : 1635

کليد واژه هاي مرتبط : تونس  ;