|
نوع خبر 
 
 
افتتاح کلاس‌های آموزش زبان فارسی در بمبئی
کلاس‌های آموزش زبان و ادبیات فارسی به همت خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در بمبئی، افتتاح شد.
افتتاح کلاس‌های آموزش زبان فارسی در بمبئی

کلاس‌های آموزش زبان و ادبیات فارسی به همت خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در بمبئی، افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، آیین افتتاحیه کلاس‌های آموزش زبان و ادبیات فارسی با حضور مهدی زارع‌بی‌عیب، وابسته فرهنگی و مسئول خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران، اساتید و فارسی‌آموزان در محل نمایندگی فرهنگی کشورمان در بمبئی، برگزار شد.

زارع‌بی‌عیب در سخنانی، با اشاره به اهمیت و جایگاه زبان فارسی در هند گفت: زبان فارسی و سانسکریت دو زبان کهن در منطقه آسیا به شمار می‌روند و به دلیل مراودات دیرینه دو کشور با تمدن تأثیرات زبادی از هم گرفته‌اند.

وابسته فرهنگی کشورمان در بمبئی خطاب به فارسی‌آموزان این دوره ادامه داد: زبان فارسی نه تنها زبان یک قوم، بلکه زبان یک فرهنگ است و به همین خاطر می‌توانید به واسطه این زبان با هنر و فرهنگ ایران‌زمین آشنا شوید.

زارع‌بی‌عیب با تأکید بر برگزاری سمینار، همایش و نمایشگاه‌های فرهنگی و هنری در بمبئی افزود: یکی از وظایف خانه فرهنگ ایران در بمبئی آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان در راستای گسترش فرهنگ ایرانی است.

مسئول خانه فرهنگ کشورمان گفت: فرهنگ ایرانی غنی است و از این جهت بسیاری از فرهنگ‌های حاکم بر کشورهای پیشرفته فاقد آن هستند که می‌توان به عنوان مثال به شعر و ادبیات ایرانی و شهرت و نفوذ جهانی آن و یا به جایگاه طنز و موسیقی در فرهنگ مردم ایران‌زمین اشاره کرد.

وی به جایگاه ویژه هنرهای تجسمی در فرهنگ ایرانی اشاره کرد و گفت: از فرش ایرانی که در همه دنیا به زیبایی مشهور است تا هنرهای میناکاری، خاتم‌کاری، منبت‌کاری، معرق‌کاری و ده‌ها هنر دیگر ایرانی نشانگر علاقه قابل ملاحظه ایرانیان به زیبایی و ظرافت است.

سه شنبه 16 آبان 1396  11:12

 اخبار مرتبط
يکشنبه 26 دى 1395  |  آغاز دوره جدید آموزش زبان فارسی در بمبئی
يکشنبه 17 ارديبهشت 1396  |  زبان فارسی در دانشگاه‌های هند تدریس می‌شود
شنبه 7 اسفند 1395  |  آموزش زبان فارسی در دانشگاه دهلی‌نو
شنبه 6 شهريور 1395  |  حضور در ایران مهم‌ترین اتفاق زندگیم بود
آخرين تاريخ بازديد : چهارشنبه 27 تير 1397  20:9:3
تعداد بازديد از اين خبر : 1068
کدخبر : 1364

کليد واژه هاي مرتبط : بمبئی  ;  هند  ;