|
نوع خبر 
 
 
دانشگاه اسلامی علیگر هندوستان برگزار می‌کند؛
دومین همایش بین‌المللی شرق‌شناسی و مطالعات ایرانی با همکاری بنیاد سعدی
دومین همایش بین‌المللی شرق‌شناسی و مطالعات ایرانی با حضور استادان برجسته زبان و ادبیات فارسی از سراسر جهان با همکاری بنیاد سعدی برگزار می شود.
دومین همایش بین‌المللی شرق‌شناسی و مطالعات ایرانی با همکاری بنیاد سعدی

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، «دومین همایش بین‌المللی شرق‌شناسی و مطالعات ایرانی» توسط مرکز تحقیقات زبان فارسی دانشگاه اسلامی علیگر هندوستان و موسسه سفیران فرهنگی مبین ایران، با همکاری دانشگاه دولتی هرات افغانستان، دانشگاه خجند تاجکستان، دانشگاه دولتی ایروان ارمنستان، دانشگاه ایلیا گرجستان، رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در هندوستان و بنیاد سعدی از ۱۱ تا ۱۳ اسفند سال‌جاری در محل دانشگاه اسلامی علیگر هند برگزار می‌شود.

دبیر علمی این همایش پروفسور اصغر دادبه، استاد دانشگاه وچهره ماندگار حوزه زبان و ادبیات فارسی ایران و جهان و رییس این همایش بین‌المللی، پروفسور آذرمیدخت صفوی، رئیس مرکز تحقیقات زبان فارسی دانشگاه علگیر هند و استاد ادبیات فارسی این دانشگاه است.

همچنین 10 استاد برجسته از سراسر جهان به عنوان سخنرانان کلیدی در این همایش به سخنرانی خواهند پرداخت و کمیته علمی معتبر و هیات داوران بین‌المللی این همایش از سراسر جهان، بررسی و پذیرش مقالات پژوهشگران را به عهده خواهند داشت.

همایش بین‌المللی شرق شناسی و مطالعات ایرانی دارای دو محور ویژه و سمپوزیوم تخصصی در حوزه شرق شناسی، تاریخ و زبان فارسی با عنوان‌های «بررسی آثار و اندیشه‌های بیدل دهلوی» و «بررسی آراء و نظریه‌های مستشرقان و اندیشمندان اسلامی» است.

همچنین کارگاه «آموزش تاریخ، تمدن و نسخه‌شناسی در هند» در این همایش برای علاقه مندان برگزار می‌شود.

یکی دیگر از برنامه‌ها و محورهای مهم این همایش، هم اندیشی بین‌المللی در زمینه راهکارهای توسعه زبان فارسی در دنیای علم است که به دو مقاله برتر در این زمینه، لوح و تندیس تقدیر اهدا می‌شود.

از امکانات و ویژگی‌های این همایش می‌توان به «هم افزایی و تعامل با استادان و پژوهشگران برجسته بین‌المللی حاضر در همایش»، «ارائه گواهی‌نامه پذیرش معتبر علمی و بین‌المللی»، «ارائه مقاله در جایگاه بین‌المللی و توسط دانشگاه خارجی»، «ارائه گواهی حضور و گواهی ارائه مقاله»، «امتیاز علمی و کسب نمره کامل»، «انتشار چکیده مقالات در کتابچه همایش و مجموعه مقالات پذیرفته شده به صورت لوح فشرده»، «بهره بردن از کارگاه آموزشی»، «حضور در سمپوزیوم تخصصی و ارائه گواهی‌‌نامه در صورت درخواست»، «امکان چاپ مقالات در ژورنال‌های تخصصی معتبر  Scopus، ISI و ISC»، «امکان نمایه‌سازی مقالات در پایگاه‌های استنادی معتبر داخلی و خارجی» و...، اشاره کرد که در اختیار شرکت‌کنندگان در این همایش قرار می‌گیرد.

بر اساس این خبر، تاریخ‌های مهم این همایش به شرح زیر است:

پایان ثبت نام و ارسال مقاله:                                       

10 دی 1395

تاریخ داوری و اعلام نتایج:

ده روزکاری بعد از ارسال مقاله

آخرین فرصت ثبت نام (حضور بدون ارائه مقاله) :

یکم بهمن 1395

تاریخ برگزاری همایش:

11 تا 13 اسفند 1395

مکان برگزاری همایش:  

دانشگاه اسلامی علیگر هند

 

دبیرخانه دومین همایش بین‌المللی شرق شناسی و مطالعات ایرانی در کشورهای هند، تاجیکستان و افغانستان و دبیرخانه دبیرخانه مرکزی این همایش در ایران است و علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این همایش می‌توانند با دفتر دبیرخانه تهران به شماره: 28421404 – 021 و یا رایانامه به نشانی: info@adabiatfarsi.com با دفتر دبیرخانه همایش ارتباط برقرار کرده و یا به پایگاه اینترنتی این همایش به نشانی:www.Adabiatfarsi.com  مراجعه کنند.

 

پایان خبر/

شنبه 22 آبان 1395  11:36
منبع : روابط عمومی بنیاد سعدی

آخرين تاريخ بازديد : چهارشنبه 28 شهريور 1397  6:39:51
تعداد بازديد از اين خبر : 4822
کدخبر : 892

کليد واژه هاي مرتبط : بنیاد سعدی آموزش زبان فارسی در جهان زبان و ادبیات فارسی آموزش فارسی دانشگاه اسلامی علیگر هندوستان دومین همایش بین المللی شرق شناسی و مطالعا  ;