|
نوع خبر 
 
 
دانشجویان برتر زبان فارسی دانشکده پست گریجویت راولپندی تجلیل شدند
مراسم تجلیل از دانشجویان برتر زبان فارسی دانشکده پست گرجویت بانوان منطقه اتک راولپندی، با نمایش فیلم‌های ایرانی «رنگ خدا» و «نیایش» همراه شد.
دانشجویان برتر زبان فارسی دانشکده پست گریجویت راولپندی تجلیل شدند

مراسم تجلیل از دانشجویان برتر زبان فارسی دانشکده پست گرجویت بانوان منطقه اتک راولپندی، با نمایش فیلم‌های ایرانی «رنگ خدا» و «نیایش» (از مجموعه آثار جشنواره مردمی فیلم عمار) همراه شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در این مراسم که با همکاری خانه فرهنگ ایران در راولپندی و دانشکده پست گرجویت منطقه اتک به اجرا درآمد، رییس، معاون رییس و استاتید دانشکده همراه با حدود 300 نفر از دانشجویان زبان و ادبیات فارسی شرکت داشتند.

جعفری، استاد زبان و ادبیات فارسی خانه فرهنگ ایران در راولپندی به نمایندگی از مسئول خانه فرهنگ کشورمان در سخنانی در این مراسم، مطالبی را در خصوص زبان فارسی و همچنین جشنواره مردمی فیلم عمار در ایران، ارایه داد.

وی گفت: از مشاهده فعالیت‌های بخش زبان و ادبیات فارسی این دانشکده و به خصوص سعی و تلاش استاد و انس و علاقه دانشجویان رشته زبان فارسی، شگفت‌زده‌ایم. وابستگی و احساس تعلق ما به زبان و ادبیات فارسی، خیلی محکم و برای همیشه است.

وی افزود: به عنوان یک مسلمان، پایبند احکام دین هستیم؛ حالا بیش‌تر مواد مذهبی ما چه از مسلک شیعه باشیم یا اهل تسنن، در زبان فارسی وجود دارد و همچنین بیش‌تر اشعار متفکر اسلام علامه اقبال لاهوری، به زبان فارسی است.

جعفری همچنین با اشاره به نمایش فیلم «نیاش» از مجموعه فیلم‌های جشنواره عمار، نمایش اینگونه فیلم‌ها را ترویج فرهنگ اسلامی و مقاومت در مقابل افکار ضداسلامی دانست و گفت: امروز صنعت فیلمسازی برای ترویج افکار غربی، فعالیت‌های زیاد دارد و با سرعت، نسل نوجوان و جوان را به طرف فحاشی و عریان‌گری می‌کشد و از اسلام دور می‌کند. در این بین جشنواره عمار، فلیم‌های درس‌آموز اسلامی را ترویج می‌دهد تا نوجوانان و جوانان را از منکرات دور و  مصون نگه دارد.

وی گفت: جشنواره عمار صنعت حرفه‌ای ندارد؛ ولی با فیلمسازی خیلی ساده و درس‌آموز، به اسلام و اخلاق جامعه خدمت می‌کند. گفت اگر شما هم می‌خواهید همکار این جشنواره  شوید، می‌توانید با ساختن فیلم‌های مستند با موضوع ترویج اسلام و تربیت جامعه اسلامی و ارسال آن به جشنواره عمار، با آن همگام شوید.

در ادامه رییس دانشکده پست گرجویت بانوان منطقه اتک راولپندی، از تعدادی از دانشجویان برتر زبان و ادبیات فارسی در دوره گذشته، با اهدای جایزه، تجلیل کرد.

پایان خبر/

چهارشنبه 25 آذر 1394  5:7

آخرين تاريخ بازديد : چهارشنبه 28 شهريور 1397  18:33:57
تعداد بازديد از اين خبر : 4025
کدخبر : 375

کليد واژه هاي مرتبط : مراسم تجلیل دانشجویان برتر زبان فارسی دانشکده پست گرجویت بانوان منطقه اتک پاکستان راولپندی فیلم‌های ایرانی «رنگ خدا» «نیایش» جشنواره مردم  ;