|
نوع خبر 
 
 
برگزاری بیستمین نشست دوستداران زبان فارسی در دمشق
بیستمین نشست دوستداران زبان فارسی با حضور فارسی‌آموزان سوری و غیر سوری در رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دمشق برگزار شد.
برگزاری بیستمین نشست دوستداران زبان فارسی در دمشق

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، بیستمین نشست دوستداران زبان فارسی، با حضور تسخیری، وابسته فرهنگی کشورمان در سوریه، ارمکان و حسن مصری، از مدرسین زبان فارسی و فارسی‌آموزان سوری و غیر سوری در رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سوریه برگزار شد.

در این نشست دوستانه، خانم دیما دعبول، دانشجوی سوری رشته موسیقی و هنر در ایران که برای اولین بار در این نشست حاضر شده بود، پیرامون چگونگی فراگیری زبان فارسی در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) در شهر قزوین و ... به ایراد سخنرانی پرداخت.

سپس خانم راما حسون، فارغ‌التحصیل دوره‌های زبان فارسی از رایزنی فرهنگی ایران و فادی، از فارسی‌آموزان نمایشنامه دو نفره پیرامون محتوای شبکه‌های تلویزیونی ایران اجرا کردند.

محمد علی، داستان عبرت‌آموز از داستان‌های مولوی و شیرین موصللی، عدنان جوبی، فاطمه حمزه  شعری با مضمون اخلاقی قرائت کردند.

همچنین بلال و حسن مطالب مختصری از اوضاع اجتماعی بیان کردند و یکی دیگر  از بانوان فارسی آموز علاقه مند، شعری از اشعار امام خمینی (ره) با عنوان شرح پریشانی قرائت کرد. عایده القاسم، بانوی فارسی اموز دیگری بود که شعری پیرامون شهید خواند.

بنا بر اعلام این خبر، نشست های دوستداران زبان فارسی در سوریه هر دو هفته یکبار به منظور ارتقای مهارت های زبانی فارسی آموزان و ایجاد ارتباط بیشتر با آنان، از سوی رایزنی فرهنگی ایران در این کشور برگزار می شود.

پایان خبر

شنبه 17 شهريور 1397  3:14

 اخبار مرتبط
يکشنبه 20 دى 1394  |  آغاز هشتادوچهارمین دوره آموزش زبان فارسی در سوریه
يکشنبه 22 اسفند 1395  |  پایان چهارمین دوره آموزش زبان فارسی در سوریه
يکشنبه 8 بهمن 1396  |  برگزاری ششمین نشست فارسی‌دوستان سوریه
شنبه 22 مهر 1396  |  آغاز نودویکمین دوره آموزش زبان فارسی در دمشق
آخرين تاريخ بازديد : شنبه 31 شهريور 1397  4:56:31
تعداد بازديد از اين خبر : 1297
کدخبر : 1844

کليد واژه هاي مرتبط : دمشق  ;