|
نوع خبر 
 
 
رایزن فرهنگی ایران با رئیس دانشگاه سنگال در خصوص افزایش تعاملات فرهنگی گفت وگو کرد
رایزن فرهنگی ایران در سنگال با رئیس دانشگاه شیخ آنتادیوپ داکار پیرامون ارتباطات دانشگاهی ایران و سنگال به ویژه وضعیت دپارتمان زبان، ادبیات و تمدن پارسی در این دانشگاه گفتگو کرد.
رایزن فرهنگی ایران با رئیس  دانشگاه سنگال در خصوص افزایش تعاملات فرهنگی گفت وگو کرد

رایزن فرهنگی ایران در سنگال با رئیس دانشگاه شیخ آنتادیوپ داکار پیرامون ارتباطات دانشگاهی ایران و سنگال به ویژه وضعیت دپارتمان زبان، ادبیات و تمدن پارسی در این دانشگاه  گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، این ملاقات با حضور حسن عصمتی، رایزن فرهنگی، رئیس دانشگاه شیخ آنتادیوپ داکار،  ابوذر فاروقی نفر دوم سفارت و دکتر ندیمی استاد اعزامی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر عطایی استاد یار فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی برگزار شد.

در این دیدار رایزنی فرهنگی کشورمان با اشاره به راه اندازی کلوب فارسی در یکی از مدارس سنگال آمادگی خود را جهت تقویت آموزش زبان فارسی در دانشگاه داکار اعلام کرد.

 رئیس دانشگاه داکار  نیز ضمن خوش آمدگویی به دکتر ندیمی به عنوان استاد ایرانی جدید و جوان دپارتمان زبان فارسی دانشگاه داکار  و ابراز خشنودی از حضور هر چه بیشتر آموزش تمدن و فرهنگ ایرانی در مجامع دانشگاهی سنگال، گفت: افتتاح کلوب فارسی در مدارس سنگال گامی بسیار مهم برای آینده دپارتمان است و ما هم تلاش خود را جهت استفاده از دانشجویان سنگالی که در ایران مدرک دکترای زبان فارسی را گرفته اند انجام خواهیم داد.

دکتر ندیمی و دکتر عطایی نیز هر کدام در سخنانی جداگانه خوشحالی خود را از حضور در سنگال اظهار و آمادگی خود را جهت کمک به دپارتمان اعلام کردند.

پایان خبر

سه شنبه 9 مرداد 1397  10:10

 اخبار مرتبط
سه شنبه 26 ارديبهشت 1396  |  بررسی تطبیقی رستم و اسفندیار با اسطوره های سنگال
جمعه 1 ارديبهشت 1396  |  افتتاحیه نخستین دوره آموزش سطح میانی زبان فارسی در سنگال
دوشنبه 21 اسفند 1396  |  ایجاد پل ادبی میان ایران و سنگال
چهارشنبه 7 تير 1396  |  تجلیل از استاد پیشکسوت ایرانی دپارتمان زبان فارسی در سنگال
آخرين تاريخ بازديد : سه شنبه 30 مرداد 1397  6:55:35
تعداد بازديد از اين خبر : 1396
کدخبر : 1803

کليد واژه هاي مرتبط : سنگال  ;