|
نوع خبر 
 
 
اعلام آمادگی مرکز فرهنگی شهر طرطوس سوریه برای آموزش زبان فارسی
مدیر مرکز فرهنگی شهر طرطوس در دیدار با وابسته فرهنگی کشورمان در لاذقیه سوریه گفت: چنانچه موافقت وزارت فرهنگ دریافت شود و تعداد داوطلبان حد نصاب لازم برسد، آمادگی داریم تا دوره‌های آموزش زبان فارسی را برگزار کنیم.
اعلام آمادگی مرکز فرهنگی شهر طرطوس سوریه برای آموزش زبان فارسی

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، غلامحسین حسینی‌درقه، وابسته فرهنگی کشورمان در لاذقیه با کمال بدران، مدیر مرکز فرهنگی شهر طرطوس (85 کیلومتری لاذقیه) دیدار کرد. این دیدار در حاشیه همایش «قصه کوتاه» انجام شد.

کمال بدران در این دیدار از برنامه‌های مرکز فرهنگی شهر طرطوس در برپایی نمایشگاه‌های مختلف فرهنگی و استقبال از گروه‌های موسیقی سنتی، سخن به میان آورد و از آمادگی آن در برپایی میزگردها و نمایشگاه‌های هنرهای تجسمی و صنایع دستی و پخش فیلم‌های سینمایی، با همکاری مرکز فرهنگی ایران در لاذقیه، شد.

مدیر مرکز فرهنگی طرطوس همچنین از برگزاری هفته موسیقی سوریه که در آن مرکز انجام شده بود احساس خرسندی کرد و گفت: تأثیرگذاری و اثربخشی موسیقی در یاد و خاطر مردم سوریه اثری جاودانه و ماندگار دارد. بر این اساس در خصوص گروه موسیقی ایران و با اخذ موافقت مرکز فرهنگی ایران در لاذقیه، آمادگی میزبانی از گروه‌های موسیقی ایرانی را اعلام می‌کنیم.

وی در بخش دیگر سخنان خود بیان کرد: چنانچه موافقت وزارت فرهنگ دریافت شود و حد نصاب داوطلبان و علاقمندان به زبان فارسی به 10 نفر برسد، مرکز فرهنگی طرطوس آمادگی دارد تا دوره‌های آموزش زبان فارسی را با تدریس فارغ‌التحصیلان سوری دانشگاه‌های ایران، برگزار کند.

طرفین این دیدار پس از پایان گفت‌وگوها در محل برگزاری همایش «قصه کوتاه» حاضر شدند. این همایش با حضور جمعی از شخصیت‌های فرهنگی شهر طرطوس از جمله استاندار، مدیر مرکز فرهنگی شهر بانیاس و نیز نویسندگان و فرهنگیان دانشگاه طرطوس، برگزار شد.

در این همایش شرکت‌کنندگان که همگی از نویسندگان و داستان‌سرایان سوریه بودند، برای اجرای بخش‌های از قصه‌های خود به جایگاه آمدند و با خواندن داستان‌های خود، از سوی حاضران تشویق شدند.

پایان خبر

يکشنبه 7 مرداد 1397  8:29

 اخبار مرتبط
چهارشنبه 2 دى 1394  |  آغاز آموزش زبان فارسی در دانشگاه تشرین سوریه
چهارشنبه 27 مرداد 1395  |  آغاز چهارمین دوره آموزش زبان فارسی در لاذقیه
يکشنبه 26 دى 1395  |  آغاز چهلمین دوره آموزش زبان فارسی در لاذقیه
دوشنبه 22 آبان 1396  |  آغاز چهل‌وسومین دوره آموزش زبان فارسی در لاذقیه
آخرين تاريخ بازديد : دوشنبه 29 مرداد 1397  20:55:34
تعداد بازديد از اين خبر : 929
کدخبر : 1797

کليد واژه هاي مرتبط : سوریه  ;