|
نوع خبر 
 
 
تجلیل از برگزیدگان المپیاد زبان فارسی در قزاقستان
از سوی وابستگی فرهنگی ایران در آلماتی، المپیاد زبان فارسی در دانشگاه الفارابی قزاقستان برگزار و با اعطای لوح تقدیر از برگزیدگان تجلیل به عمل آمد.
تجلیل از برگزیدگان المپیاد زبان فارسی در قزاقستان

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، از سوی وابستگی فرهنگی ایران در آلماتی قزاقستان و اتاق ایران دانشگاه الفارابی، المپیاد زبان فارسی با حضور سید جواد جلالی‌کیاسری، وابسته فرهنگی ایران در آلماتی، ایکتیار پالتوره، رییس دانشکده شرقشناسی دانشگاه الفارابی، رشید سیراژ اولی، رییس کرسی زبان‌های خاورمیانه و آسیای جنوبی، امیر چناری، استاد اعزامی و خانم آیمان بارانبایوا، استاد زبان فارسی و دانشجویان این رشته در محل دانشکده شرقشناسی دانشگاه الفارابی برگزار شد.

ایکتیار پالتوره، رییس دانشکده شرقشناسی دانشگاه الفارابی در سخنان خود، از همکاری و حمایت وابستگی فرهنگی ایران در آلماتی قدردانی کرد و گفت: با پشتیبانی وابستگی فرهنگی ایران، 7 تن از دانشجویان رشته زبان و ادبیات فارسی، مورد حمایت بنیاد سعدی قرار گرفتند.

وی به برگزاری هفته زبان فارسی در دانشکده شرقشناسی دانشگاه الفارابی اشاره و بر ادامه پشتیبانی وابستگی فرهنگی ایران از فعالیت‌های آموزشی جهت توسعه زبان فارسی در قزاقستان تأکید کرد.

جلالی‌کیاسری، وابسته فرهنگی ایران در آلماتی در سخنانی، گفت: المپیاد زبان فارسی تدبیری برای ارتقای سطح دانش زبانی و دیگر آگاهی‌های فرهنگی و آموزشی فارسی‌آموزان است و نهایتا به یادگیری بهتر این زبان می‌انجامد.

وی همچنین، به جایگاه و اهمیت زبان فارسی در قزاقستان اشاره کرد و گفت: بسیاری از منابع و متون تاریخ و ادب قزاقی یا در کتب قدیمی فارسی منعکس شده و یا تحت تأثیر نوشته‌ها و افکار بزرگان ادب فارسی بوده است.

امیر چناری نیز، در ادامه این مراسم درباره مراحل برگزاری المپیاد و گروه بندی دانشجویان سخن گفت.

بنابر اعلام این خبر، در مراسم اختتامیه این المپیاد، به چهار تن از دانشجویان برگزیده، لوح تقدیر و جوایزی به رسم یادبود از سوی وابستگی فرهنگی ایران در آلماتی اهدا و همچنین، به پاس تقدیر تلاش استادان و دیگر دانشجویان، به هر کدام از آنها گواهینامه حضور در المپیاد اعطاء شد.

گفتنی است، این المپیاد برای دانشجویان مقطع لیسانس و فوق لیسانس رشته زبان و ادبیات فارسی برگزار شد که پس از برگزاری امتحان اولیه، 12 تن از دانشجویان در چهار سطح در المپیاد مذکور شرکت کردند.

پایان خبر

چهارشنبه 16 اسفند 1396  11:16

 اخبار مرتبط
شنبه 18 ارديبهشت 1395  |  دیدارحدادعادل با فارسی آموزان در غرفه بنیاد سعدی
يکشنبه 20 فروردين 1396  |  برگزاری المپیاد زبان فارسی در ۱۰ کشور در سال ۹۶
دوشنبه 24 اسفند 1394  |  آموزش زبان فارسی در قزاقستان گسترش می‌یابد
چهارشنبه 28 بهمن 1394  |  پایان کلاس‌های آزاد آموزش زبان فارسی در آلماتی
آخرين تاريخ بازديد : شنبه 31 شهريور 1397  6:40:36
تعداد بازديد از اين خبر : 518
کدخبر : 1594

کليد واژه هاي مرتبط : قزاقستان  ;