|
نوع خبر 
 
 
افتتاح دوره جدید کلاس‌های آموزش زبان فارسی در راولپندی
دوره جدید کلاس‌های آموزش زبان فارسی ویژه دو سطح مقدماتی و میانی در خانه فرهنگ ایران در راولپندی افتتاح شد.
افتتاح دوره جدید کلاس‌های آموزش زبان فارسی در راولپندی

به گزارش روابط عمومی بنیادسعدی به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، آیین افتتاحیه دوره جدید کلاس‌های آموزش زبان فارسی، دوم اسفندماه با حضور علی آقانوری، مسئول خانه فرهنگ ایران در راولپندی و نماینده بنیاد سعدی ، مظفر علی کشمیری، استاد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه بین‌الملل اسلامی، مشرف حسین جعفری، استاد زبان فارسی، و جمعی از فارسی‌آموزان دوره‌های  قبل و جدید در محل خانه فرهنگ کشورمان در راولپندی برگزار شد.

جعفری در سخنانی در این مراسم، به اهمیت و جایگاه زبان و ادبیات فارسی اشاره کرد و به تشریح روش‌های یادگیری و ویژگی‌های زبان فارسی پرداخت.

کشمیری همچنین، در سخنان خود به قدمت زبان فارسی در منطقه شبه قاره و پاکستان اشاره کرد و گفت: زبان فارسی از جمله مشترکات تاریخی و فرهنگی میان دو کشور ایران و پاکستان است. آثار بسیاری در سال‌های متمادی توسط اندیشمندان و بزرگان علم و ادب و عرفان این سرزمین به فارسی نگاشته شده است که جزء گنجینه‌های بزرگ و ارزشمند پاکستان است.

آقانوری، مسئول خانه فرهنگ ایران در راولپندی و نماینده بنیاد سعدی در سخنانی، اظهار کرد: زبان فارسی در منطقه شبه قاره و پاکستان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و در حال حاضر علیرغم محدودیت‌هایی که وجود دارد زبان فارسی در بسیاری از دانشگاه‌های این کشور تدریس می‌شود.

وی ادامه داد: ارتباط و پیوند عمیقی بین زبان فارسی و زبان اردو وجود دارد، بطوریکه 60 درصد واژه‌های زبان اردو، فارسی است و لذا زبان فارسی بخشی از هویت فرهنگی، علمی، ادبی پاکستان خواهد بود.

آقانوری در ادامه، یادآور شد: زبان فارسی خدمات بزرگی به فرهنگ و تمدن بشریت کرده و بسیاری  از میراث علمی، فرهنگی، ادبی و دینی ایران به زبان فارسی بوده و بوسیله این زبان به دیگر جوامع منتقل شده است.

بنابر اعلام این خبر، کلاس‌های آموزش زبان فارسی ویژه دو سطح مقدماتی و میانی به مدت سه روز در هفته با همکاری بنیاد سعدی در محل خانه فرهنگ ایران در راولپندی برگزار می‌شود.

پایان خبر

 

يکشنبه 6 اسفند 1396  9:45

 اخبار مرتبط
يکشنبه 16 اسفند 1394  |  کلاس‌های آموزش زبان فارسی در لاهور پایان یافت
يکشنبه 5 ارديبهشت 1395  |  راز ماندگاری اقبال لاهوری
چهارشنبه 5 اسفند 1394  |  آموزش زبان فارسی در حسینیه یثرب کراچی
چهارشنبه 25 آذر 1394  |  دانشجویان برتر زبان فارسی دانشکده پست گریجویت راولپندی تجلیل شدند
آخرين تاريخ بازديد : چهارشنبه 28 شهريور 1397  14:51:22
تعداد بازديد از اين خبر : 1040
کدخبر : 1573

کليد واژه هاي مرتبط : راولپندی  ;  پاکستان  ;