|
نوع خبر 
 
 
انتشار هشتمین شماره فصلنامه «نسیم شرق» در ارزروم
هشتمین شماره فصلنامه علمی و پژوهشی مطالعات ایران‌شناسی و زبان و ادبیات فارسی «نسیم شرق» با همکاری وابستگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ارزروم منتشر شد.
انتشار هشتمین شماره فصلنامه «نسیم شرق» در ارزروم

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، هشتمین شماره فصلنامه علمی و پژوهشی مطالعات ایران‌شناسی و زبان و ادبیات فارسی «نسیم شرق» با همکاری وابستگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و به همت کرسی زبان و ادبیات فارسی دانشگاه آتاتورک ارزروم منتشر شد.

در این شماره از فصلنامه به عناوینی چون بازتاب فرهنگ، ارزش‌ها و شیوه زندگی در آیینه ضرب المثل و تعبیرات عامیانه، بررسی اشعار منوچهری، امام غزالی و برادرش، خندانی و اشعار فارسی وی، رابطه پدر و پسر در کتاب زن مو قرمز (اورهان پاموک)، اسلوب و طرز در شعر شهریار، بررسی شاخصه‌های سبکی و واژگان جریان‌های شعر معاصر، «من» رمانتیک در شعر شهریار، معرفی کتاب‌های ترجمه شده از سوی اساتید زبان و ادبیات فارسی ترکیه، فرهنگ اساطیر ایران، فریدالدین عطار (اسرارنامه ) ترجمه دیوان فارسی عارف چلبی، تاریخ ادبیات ایران از ابتداء تا دوران اسلامی، جمله‌سازی پرداخته شده است.

این مجله در لیست مجلات (İSİ) و تبیتاک (Dergıpark) قرار دارد و پژوهش‌ها و تحقیقات علمی معتبر در زمینه زبان و ادبیات فارسی و ایرانشناسی را منتشر می‌کند.

از جمله اهداف این فصلنامه می‌توان، معرفی و شناساندن فرهنگ، تاریخ، تمدن و هنر ایران اسلامی، آشنایی با پژوهش‌های جدید در گستره ایرانشناسی و زبان و ادب فارسی و انتشار آنها؛ گفتگو و تبادل نظر در عرصه‌های پژوهشی ایرانشناسی و زبان و ادب فارسی؛ تشویق دانشجویان و پژوهشگران جوان به گسترش و ژرف‌اندیشی در پژوهش‌های علمی؛ توجه به ایران و زبان  و ادب فارسی به‌عنوان یک کار تخصصی و علمی را نام برد.

علاقمندان می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی مجله به آدرس http://doguesintileri.com/ مقالات مورد نظر را دریافت کنند.

پایان خبر

 

دوشنبه 16 بهمن 1396  15:56

 اخبار مرتبط
سه شنبه 27 بهمن 1394  |  حرف‌های یک ترکیه‌ای که فارسی خوانده است
سه شنبه 15 دى 1394  |  یازدهمین دوره کلاس‌های زبان فارسی در ارزروم پایان یافت
دوشنبه 28 فروردين 1396  |  برگزاری چهارمین المپیاد زبان فارسی در ارزروم
سه شنبه 4 اسفند 1394  |  انتقادهای محقق ترک که فارسی خوانده است
آخرين تاريخ بازديد : شنبه 27 مرداد 1397  19:44:4
تعداد بازديد از اين خبر : 771
کدخبر : 1546

کليد واژه هاي مرتبط : ترکیه  ;