|
نوع خبر 
 
 
شروع سومین دوره آموزش زبان فارسی در دانشگاه بولیورایانای ونزوئلا
با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و بنیاد سعدی در دانشگاه بولیورایانای ونزوئلا، سومین دوره آموزش زبان فارسی آغاز شد.
شروع سومین دوره آموزش زبان فارسی در دانشگاه بولیورایانای ونزوئلا

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از پایگاه خبری مقیم،  همزمان با فرارسیدن ایام‌الله دهه مبارک فجر و در راستای گسترش زبان و ادبیات فارسی، آیین افتتاحیه سومین دوره آموزش زبان فارسی  با حضور رافائل کاسترو، مدیر دانشکده زبان‌های خارجی دانشگاه بولیواریانای کاراکاس و حسین میرزایی، رایزن فرهنگی کشورمان در کاراکاس و نماینده بنیاد سعدی در محل دانشگاه بولیورایانای ونزوئلا، برگزار شد.

میرزایی در سخنانی در این مراسم، یادگیری زبان فارسی را دریچه‌ای برای آشنایی با فرهنگ و تمدن ایرانی با سابقه چندهزار ساله دانست و افزود: زبان فارسی طی قرن‌های متمادی زبان علم و دانش در دنیا بوده و همچنین، آثار دانشمندان ایرانی در دانشگاه‌های مختلف جهان مورد تدریس قرار ‌گرفته است.

در ادامه این مراسم، مستند 15 دقیقه‌ای در باره معرفی ایران و پیشرفت‌های این کشور در دهه‌های اخیر برای دانشجویان به نمایش گذاشته شد.

بنابر اعلام این خبر، سومین دوره آموزش زبان فارسی در سطح مقدماتی 2 با حضور خانم ابراهیمی، از اساتید ایرانی مقیم ونزوئلا در دانشگاه بولیورایانای ونزوئلا شروع به کار کرده است و به مدت سه ماه متوالی ادامه خواهد یافت. در این دوره، کتاب‌های «گام اول» صحرایی و «آموزش زبان فارسی» صفارمقدم تدریس می‌شود.

پایان خبر

دوشنبه 16 بهمن 1396  11:15

 اخبار مرتبط
شنبه 27 خرداد 1396  |  پخش برنامه «فارسی صحبت کنیم» از تلویزیون ونزوئلا
دوشنبه 29 خرداد 1396  |  آموزش زبان فارسی در تلویزیون ونزوئلا
چهارشنبه 20 ارديبهشت 1396  |  آموزش زبان فارسی از تلویزیون ونزوئلا پخش می‌شود
دوشنبه 22 خرداد 1396  |  راه اندازی مجدد آموزش زبان فارسی در دانشگاه بولیواری ونزوئلا
آخرين تاريخ بازديد : يکشنبه 28 مرداد 1397  7:40:10
تعداد بازديد از اين خبر : 666
کدخبر : 1543

کليد واژه هاي مرتبط : ونزوئلا  ;