|
نوع خبر 
 
 
آموزش زبان فارسی در استانبول
دوره آموزش زبان و ادبیات فارسی در بنیاد فرهنگی «وقف مدنیت استانبول» با همکاری وابستگی فرهنگی کشورمان به پایان رسید و دوره جدید آموزش مقدماتی زبان فارسی در استانبول از 16 اردیبهشت ماه آغاز می شود.
آموزش زبان فارسی در استانبول

 

دوره آموزش زبان و ادبیات فارسی در بنیاد فرهنگی «وقف مدنیت استانبول» با همکاری وابستگی فرهنگی کشورمان به پایان رسید و دوره جدید  آموزش مقدماتی زبان فارسی  در  استانبول  از 16 اردیبهشت ماه آغاز می شود.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، دوره آموزش زبان و ادبیات فارسی که از شش ماه پیش در بنیاد فرهنگی «وقف مدنیت استانبول»با همکاری وابستگی فرهنگی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در استانبول آغاز شده است، به پایان رسید.

در این دوره که از شهریور ماه سال 95 آغاز و اوایل اردیبهشت ماه به پایان رسید، شش نفر از علاقه‌مندان به یادگیری زبان فارسی زیر نظر مهدی نجات‌اسدی، مدرس ایرانی، آموزش دیدند.

فارسی آموزان در این دوره شش ماهه، از دانشجویان رشته‌های ادبیات و زبان‌های خارجی  و تاریخ  بودند که هدف از حضور آنها در این دوره آموزشی، آشنایی بیشتر با فرهنگ ایرانی-اسلامی و شرکت در آزمون تکمیلی (YDS) بوده است. در این دوره‌ها از سوی وابستگی فرهنگی کشورمان برای فارسی آموزان کتاب و اقلام آموزشی تامین شد.

کتاب های احمد صفار مقدم و یدالله ثمره به دانشجویان در این دوره آموزش داده شد و علاوه براین دانشجویان تلاش کردند تا مجموعه داستان های کوتاه «چرند و پرند»  از زنده یاد علی اکبر دهخدا را نیز بخوانند.

به گفته دانشجویان شرکت کننده در این دوره شش ماهه، این برنامه آموزشی در یادگیری زبان و ادبیات فارسی بسیار موثر بوده و دانشجویان هدف بعدی خود را شرکت در دوره‌های زبان فارسی که در ایران برگزار می شود، می دانند.

بنیاد فرهنگی «وقف مدنیت استانبول» که در قسمت آسیایی استانبول و منطقه اُسکودار واقع شده است، از جمله مراکز محدودی است که دوره‌های آموزش زبان عثمانی، زبان عربی، زبان فارسی و... را برگزار می‌کند.  

همچنین دوره جدید مقدماتی آموزش زبان و ادبیات فارسی در استانبول، 16 اردیبهشت‌ماه در مرکز آموزش زبان فارسی وابستگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران آغاز می‌شود و تا 3 تیرماه سال جاری ادامه دارد.

این دوره آموزشی که روزهای شنبه هر هفته برگزار خواهد شد، برای زبان‌آموزان علاقه مند به یادگیری زبان فارسی که پیشینه‌ای از این زبان ندارد پیش بینی شده است و زبان‌آموزان پس از پایان این دوره آموزشی، توانایی خواندن و نوشتن زبان فارسی را کسب می‌کنند.

همچنین، زبان‌آموزان با شرکت در دوره مقدماتی مرکز آموزش زبان فارسی استانبول علاوه بر خواندن و نوشتن، تا حدودی با فرهنگ و هنر و آداب و رسوم ایران نیز آشنا می‌شوند.

 این دوره آموزشی در 8 جلسه پیش بینی شده است و زبان‌آموزانی که پس از گذراندن این دوره آموزشی، نمره 60 از 100 را کسب کنند به دوره آموزشی بالاتر راه پیدا می‌کنند.

پایان خبر

يکشنبه 10 ارديبهشت 1396  4:0

آخرين تاريخ بازديد : چهارشنبه 28 شهريور 1397  14:54:8
تعداد بازديد از اين خبر : 1791
کدخبر : 1081

کليد واژه هاي مرتبط : زبان فارسی ادبیات فارسی آموزش زبان فارسی بنیاد سعدی بنیادسعدی ایران استانبول  ;